У Токіо запрацювала лабораторія, де медичні експерименти проводять роботи

Джерело: Kyodo News

У Токіо відкрили лабораторію, в якій медичні експерименти проводять роботи без участі людей. Токійський університет науки планує, що в майбутньому автоматизовані системи виконуватимуть майже весь цикл наукових досліджень – від створення гіпотез до перевірки результатів.

Зараз у Центрі інновацій робототехніки працюють 10 роботів, серед яких гуманоїдна модель Maholo LabDroid. Людського персоналу в приміщенні немає.

Роботи оснащені двома механічними руками та можуть виконувати точні лабораторні завдання. Зокрема, вони переносять необхідну кількість реагентів, відкривають обладнання з контрольованою температурою, завантажують і дістають матеріали. Також системи вже здатні автоматично проводити культивування клітин.

В університеті планують поступово інтегрувати роботизовані системи зі штучним інтелектом і значно збільшити їхню кількість. До 2040 року там хочуть використовувати близько 2000 роботів для виконання майже всіх етапів досліджень.

“Ми хочемо зробити японську науку найкращою у світі”, – заявив керівник центру Кейічі Накаяма.

За його словами, саме робототехніка та штучний інтелект мають стати ключовими інструментами для розвитку науки в Японії. Під час відкриття лабораторії роботи також брали участь у церемонії перерізання стрічки.

Створення такого центру пов’язують із проблемами, з якими стикаються наукові установи, зокрема нестачею працівників і потребою зменшити кількість помилок під час проведення експериментів.

Джерело: “Європейська Солідарність” П’ятий президент України та лідер “Євросолідарності” Петро Порошенко взяв участь у Міжнародному…

Стримінгова платформа Netflix купила права на два нові сезони російського мультсеріалу “Маша і Ведмідь” і продовжила ліцензію на попередні сезони й спін-оффи у понад 100 країнах.

СБУ вдруге за червень уразила нафтоперекачувальну станцію “Второво”, яка забезпечує пальним Москву.

В ніч на 27 червня українські ракети FP-5 “Фламінго” успішно уразили підприємство “Титан-Барикади” у російському Волгограді.

На тимчасово окупованих територіях Херсонської області виділили під будівництво понад 87 гектарів землі. Зробили це, аби заселити там росіян.