Фінляндія планує заборонити радянські символи

Джерело: Yle

Фінське державне керівництво розглядає можливість на законодавчому рівні заборонити використання радянських та нацистських символів через їхнє “сприяння дискримінації та розпалюванню ненависті”.

Зокрема йдеться про серп і молот, а також свастику.

За словами депутата від Коаліційної партії Бена Цюсковича, він вніс до урядової доповіді пропозицію, що передбачає заходи щодо просування рівноправності та викорінення дискримінації.

Питання обговорювалося в робочій групі парламенту на стадії підготовки і зараз знаходиться на розгляді. Між членами урядових фракцій досі немає одностайності щодо заборони.

Цюскович зазначив, що він запропонував заборонити використовувати радянську емблему “Серп і молот”, оскільки під прапором СРСР із цією символікою було знищено мільйони невинних людей.

Разом з радянською символікою депутат закликає заборонити використання свастики як нацистського символу. Вона, як зауважили у виданні, вже заборонена у багатьох європейських країнах. Свастику тісно пов’язують із Голокостом та знищенням інших меншин під час Другої світової війни.

Голосування щодо цього питання заплановане на вересень.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.

У вересні російська армія щоденно втрачала на полі бою в Україні у середньому по 1271 особі вбитими та пораненими. Відповідні дані оприлюднив високопосадовець Північноатлантичного альянсу на брифінгу в Брюсселі в кулуарах засідання міністрів оборони 17 жовтня. 

Надлишок нафти на світовому ринку штовхає її ціну вниз, а разом з нею нижче встановленого порогу у $60 за барель опустилася і вартість російського сорту.