На Херсонщині у лікарні помер сапер гуманітарної організації NPA після російського обстрілу

Джерело: очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін (Telegram).

У лікарні помер 25-річний фахівець із розмінування гуманітарної організації Norwegian People’s Aid, який дістав тяжкі поранення внаслідок російського обстрілу Високопільської громади на Херсонщині.

Про це повідомив голова Херсонської обласної державної адміністрації Олександр Прокудін. За його словами, медики боролися за життя пораненого, однак травми виявилися надто важкими.

“У лікарні помер фахівець з розмінування гуманітарної організації NPA, який постраждав через російський обстріл Високопільської громади. Медики відчайдушно боролися за життя 25-річного хлопця, однак поранення виявилися занадто важкими. Мої співчуття рідним та близьким загиблого”, – написав Прокудін.

Загалом унаслідок цієї атаки загинули двоє працівників Norwegian People’s Aid. Ще четверо фахівців організації були поранені.

Варто зазначити, що працівники NPA займаються гуманітарним розмінуванням – одним із ключових напрямів безпеки на деокупованих і прифронтових територіях. На Херсонщині така робота залишається особливо небезпечною через постійні російські обстріли та значне мінне забруднення після бойових дій.

У Державному департаменті США вважають, що Україна зараз перебуває у фазі, коли має перевагу у війні з Росією. Про це заявив заступник держсекретаря США Джеремі Левін під час “Українського обіду” в Гданську.

Науковці з Університету Сіднея заявили, що літні люди, які зменшували кількість жирів у раціоні або скорочували споживання тваринного білка, демонстрували ознаки зниження біологічного віку вже через чотири тижні дієти.

Сильні дощі та зсуви на індонезійському острові Суматра могли призвести до загибелі десятків тапанульських орангутанів – найрідкіснішого виду людиноподібних мавп у світі. 

Перший транш кредиту ЄС для України більше не включатиме 5,9 мільярда євро оборонного фінансування виробництва безпілотників, а натомість покриє 3,2 мільярда євро бюджетної підтримки.

Лідери Німеччини, Франції, Великої Британії, Італії та Польщі зустрілися в Берліні, щоб узгодити позицію перед липневим самітом НАТО. Головний меседж для Дональда Трампа – Європа готова брати на себе більше відповідальності за власну оборону.