«Якщо Україні не допомогти, то Росія не зупиниться» — президентка Молдови про потребу збільшення підтримки
Джерело: CNN
Президентка Молдови Майя Санду наголосила, що необхідно збільшувати підтримку України. Вона підкреслила, що ризики, які представляє Росія, не обмежуються її кордонами.
“Україна потребує більшої підтримки… І всі повинні розуміти, що якщо Україні не допомогти, то Росія не зупиниться ні в Україні, ні в Молдові”, – заявила президентка.
Вона висловила надію, що “незабаром надійде більше підтримки, щоб Україна могла повернути свої території, і ми побачимо кінець цій божевільній війні”.
Також Санду наголосила на вагомій напруженості з Росією після початку повномасштабної війни в Україні. Зокрема вона нагадала про східну проросійську сепаратистську територію Придністров’я, де розміщено російські війська та, що “є режимом, який підтримується Росією”.
“Коли люди з Росії намагаються повалити демократично обраний уряд, це дуже чіткий знак того, що до цієї країни немає поваги”, – додала Санду, кажучи про видворення російських дипломатів.
У лютому президент РФ Володимир Путін скасував указ про зовнішню політику від 2012 року, який частково визнавав незалежність Молдови.
Молдова подала заявку на членство в ЄС незабаром після широкомасштабного вторгнення РФ до України. Статус кандидата урвїні надано у червні 2022 року, разом з Україною.
Але цей процес тривалий, а також країна, як підкреслила президентка, все ще має “корумпованих суддів і корумпованих прокурорів, які не хочуть, щоб наші реформи були успішними”. Вона вважає, що “демократію Молдови буде збережено, коли Молдова стане членом ЄС”.
Стосовно смерті ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина Майя Санду наголосила, що: “Це лише підтверджує ризики, які виходять з боку Росії, країни, яка не має правосуддя… На жаль, це не обмежується кордонами Росії. На жаль, так Росія діє стосовно своїх сусідів”.
- Прем’єр-міністри України та Молдови, під час зустрічі у Києві, домовились розвивати спільний контроль на державному кордоні.
- Під час зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка та міністра енергетики Республіки Молдова Віктора Парлікова у Києві йшлося про те, що Україна і Молдова прискорять інтеграцію з європейським ринком електроенергії.
- 24 серпня Верховна Рада України ратифікувала внесення змін до угоди між урядом України та урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.