Московський суд залишив терориста Гіркіна у СІЗО — росЗМІ
Джерело: російська редакція “Інтерфакс”
29 серпня Московський міський суд ухвалив рішення залишити ексміністра оборони так званої “ДНР”, ексспівробітника ФСБ РФ Ігоря Стрєлкова (Гіркіна) під вартою. Він перебуватиме у СІЗО “Лефортове” щонайменше до 18 вересня.
Терориста затримали 21 липня й провели обшук в його квартирі. Того ж дня Гіркіна відправили під варту.
Він регулярно критикував те, як російське Міноборони веде війну проти України, та особисто президента РФ Володимир Путіна.
Що відомо про Ігоря Гіркіна-“Стрєлкова”?
На початку російсько-української війни, у 2014 році, Гіркін був так званим “міністром оборони” псевдореспубліки “ДНР”. Більш того, він визнав, що також причетний до анексії Кримського півострова.
Коли у 2014 році у небі над Донбасом було збито пасажирський літак МН17, саме Гіркін повідомив у соцмережах, що бойовики “ДНР” збили “український літак”, як тоді вони вважали. Коли з’ясувалось, що було збито пасажирський рейс, він видалив ці повідомлення.
Офіс генпрокурора України у 2020 році оголосив Гіркіну підозру в порушенні законів та звичаїв війни. Його оголосили в розшук, а суд дозволив його примусове доправлення.
У листопаді 2022-го окружний суд Гааги присудив Гіркіну та ще двом фігурантам справи про збиття MH17 довічне ув’язнення.
Останнім часом Гіркін публікував дописи, де ділився думками щодо російсько-української війни. В своїх останніх дописах він часто критикував російську владу, зокрема й президента РФ Володимира Путіна.
До прикладу, у дописі від 18 липня він назвав Путіна “боягузливим нездарою” та натякнув, що його варто скинути незаконним шляхом, оскільки ще 6 років правління Путіна Росія не витримає.
- Російський опозиціонер Олексій Навальний, ув’язнений у РФ з початку 2021 року, прокоментував арешт терориста, колишнього ватажка бойовиків так званої “ДНР” Ігоря Гіркіна (“Стрєлкова”), назвавши його “політичним в’язнем”.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.