Нобелівський фонд відкликав запрошення послів РФ, Білорусі та Ірану на церемонію вручення премій

Джерело: пресслужба Нобелівського фонду

Сьогодні, 2 вересня, Нобелівський фонд скасував попереднє запрошення послів Росії, Білорусі та Ірану на церемонію вручення премій у Стокгольмі після “бурхливої реакції” суспільства.

У заяві фонду зазначається, що рішення запросити всіх послів на церемонію вручення Нобелівської премії, відповідно до попередньої практики, викликало бурхливу реакцію.

“Підставою для цього рішення є те, що ми вважаємо важливим і правильним якомога ширше охоплювати цінності, за які виступає Нобелівська премія – наприклад, через торішнє чітке політичне повідомлення з премією миру, присудженою людині. Правозахисникам із Росії та Білорусі, а також українцям, які працюють із документуванням російських воєнних злочинів”, – йдеться у заяві.

А також зазначається, що правління Нобелівського фонду вирішило повторити торішній виняток зі звичайної практики – не запрошувати послів Росії, Білорусі та Ірану на церемонію вручення Нобелівської премії в Стокгольмі.

Однак, як і раніше, на церемонію в Осло будуть запрошені всі посли.

У МЗС України прокоментували таке рішення фонду й висловили переконання щодо того, що аналогічне рішення має бути ухвалене і щодо російських та білоруських послів в Осло.

“Перемога гуманізму. Фундація Нобеля скасувала своє рішення про запрошення послів Росії та Білорусі на церемонію нагородження Нобелівської премії в Стокгольмі. Дякуємо всім, хто вимагав відновлення справедливості. Переконані, що аналогічне рішення має бути ухвалене і щодо російських та білоруських послів в Осло”, – написав речник МЗС України Олег Ніколенко у Facebook.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).