На засіданні антикорупційного комітету ВР не погодили обов’язкове декларування статків для позаштатних радників ОП

Джерело: Володимир Ар’єв/Facebook

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв повідомив, що 4 вересня Антикорупційний комітет Верховної Ради остаточно вирішив, що позаштатні радники Офісу президента та його керівництва і працівники патронатної служби президента, а також уповноважені президента не декларуватимуть статків.

Ар’єв заявив, що ставитиме свої поправки на підтвердження в залі. Водночас зауважив, що потрібно, аби усі активно підтримали вимогу – “всі, радники ОП і його керівництва та уповноважені президента повинні бути підзвітними народу”.

Інакше ОП підтверджує статус непрозорої структури, де працюють рівніші за інших, — пояснив нардеп.

Також на рішення відреагували народна депутатка “Євросолідарності” Вікторія Сюмар та співголова фракції “ЄС” Ірина Геращенко.

Декларації за 2021-2022 рік необхідно буде заповнити до 31 січня 2024 року. Одначе, наголосила Сюмар, вони будуть закритими щонайменше впродовж виборчого 2024 року, лише якщо декларант не захоче поставити галочку і зробити декларацію публічною.

Окрім цього, депутатам можна буде не декларувати орендовану квартиру до 75 метрів, за яку виплачується компенсація з бюджету.

Тоді як депутати селищних рад, зокрема й в тих регіонах, які зазнають постійних обстрілів, як то Запорізька чи Дніпропетровська область, змушені будуть декларувати свої статки. Оскільки зауважуються “корупційні ризики”.

Водночас, акцентувала нардепка, комітет і керівництво фракції “Слуга народу” не вбачають корупційних ризиків у позаштатних радниках Офісу президента.

Ті, хто сидять на закритих нарадах з обмеженим доступом, беруть участь у міжнародних зустрічах, коментують все від імені Офісу і формують державну політику — вони і далі не декларують, — зазначила Сюмар.

За її словами, ці люди працюють роками, але формально не отримують зарплатню.

Тобто, очевидно, отримують її “неформально”, або в конвертах. Бо ж треба за щось жити. І водночас комітет не бачить в цьому корупційних ризиків і не захотів включати їх у перелік тих, хто мусить показати суспільству, як і за що живе, — додала вона.

Народна обраниця також повідомила, що спочатку на комітеті п’ять із дев’яти членів підтримали поправку Володимира Ар’єва стосовно декларування позаштатними радниками Офісу та прессекретаря президента.

Та вже згодом “почався скандал” і результатів голосування встановити не змогли. Вже при переголосуванні було три голоси — з опозиційних фракцій.

Це називається безвідповідальність. І так у воюючій країні бути не може! Бо потім комусь доведеться відповідати й за зливи державних таємниць, і за пряму корупцію, — наголосила Сюмар.

Раніше фракція “Європейська Солідарність” закликала запровадити обовʼязкове електронне декларування для всіх штатних і позаштатних співробітників Офісу президента, керівників державних підприємств, військкоматів, військово-лікарських комісій та осіб, які займаються оборонними закупівлями за кошти державного бюджету.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

19 травня президент Володимир Зеленський наголосив, що Україна не має наміру проголошувати нейтральний статус країни, як того вимагає російська сторона на чолі з Володимиром Путіним.

19 травня президент Володимир Зеленський заявив, що Київ спільно з союзниками розглядають можливість організації зустрічі високого рівня між Україною, Сполученими Штатами, країнами Європейського Союзу, Великою Британією та Росією в межах зусиль щодо припинення війни.