Литва передала Україні 1,5 мільйона боєприпасів
Джерело: пресслужба Міністерства оборони Литви
8 вересня Литва передала Україні півтора мільйона боєприпасів. У міністерстві оборони Литви також зазначили, що незабаром в Україну будуть передані ракетні комплекси NASAMS, засоби протидії, матеріально-технічне обладнання та інше забезпечення.
До осені цього року військова підтримка, передана Литвою Україні, вже включає гелікоптери Мі-8, зенітні установки Л-70 з боєприпасами, бронетранспортери М113, мільйони патронів та боєприпасів до гранатометів.
У Міноборони також додали, що окрім переданої військової техніки та обладнання, Литва постійно активно навчає українських військових, забезпечує лікування та реабілітацію українців, організовує консультації експертів та виділяє кошти міжнародним фондам підтримки України.
- Литовська Республіка у межах співпраці та допомоги у відбудові енергосистеми передала українській стороні вже другий потужний силовий автотрансформатор.
- Член Сейму Литовської Республіки Арвідас Анусаускас 24 серпня заявив, що Литва надсилає черговий пакет військової підтримки України на суму 41 мільйон євро.
- Уряд Литви ухвалив виділення Україні 800 тисяч євро, які скерують на підготовку типового проєкту школи та зміцнення адміністративного потенціалу Агентства з питань відновлення України.
- Під час онлайн-зустрічі з очільником МОЗ України Віктором Ляшком канцлерка уряду Литви Гедре Бальчітіте повідомила, що її країна виділить 6 мільйонів євро на розвиток української системи реабілітації.
Джерело: Bild Сенатор Грем назвав Україну “найбагатшою країною в Європі” та пообіцяв, що Трамп домовиться…
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.