Велика Британія постачить Україні обладнання для безпечнішого судноплавства

Джерело: пресслужба Міністерства оборони Великої Британії

Гідрографічне управління Великої Британії передало Україні геодезичне обладнання та картографічне програмне забезпечення на суму 1,6 мільйона фунтів стерлінгів, щоб реалізувати безпеку на морі та підтримати комерційне судноплавство на тлі нападів РФ.

У Міноборони країни зазначили, що обладнання сприятиме захисту портів та морських шляхів, а також забезпечуватиме безпеку українських та іноземних суден.

Обладнання, що містить дві повноцінні системи однопроменевого ехолота та дві системи багатопроменевого ехолота, використовуватиметься для проведення гідрографічних досліджень.

Ці дослідження збирають точні дані про морське дно та морське середовище. Дані потім можуть бути оброблені та використані для створення морських карт і навігаційної інформації для підтримки безпечнішої навігації в цьому районі, – мовиться у повідомленні британського оборонного відомства.

Зауважується, що кораблі, котрі проходитимуть через українські води, зможуть використовувати це для планування безпечного маршруту, зокрема й через будь-який гуманітарний зерновий коридор.

Спільно з обладнанням запропоновано навчання на спеціалізованих курсах, які проводять Гідрографічне управління та Королівський флот. Зазначається, що тренування допоможе розвинути необхідні навички для ефективного використання переданого обладнання.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).