Російський мільярдер Дерипаска запропонував попросити грошей в Африці на подолання технологічної відсталості РФ
Джерело: росЗМІ
Російський мільярдер Олег Дерипаска заявив, що варто залучати інвесторів із країн Африки та інших “дружніх” держав, щоб розв’язати проблему технологічної відсталості Росії.
На думку фігуранта списків санкцій з 2018 року, а в минулому найбагатшої людини у РФ, єдиним способом прискорити технологічний розвиток економіки є інвестиції. Але російському бізнесу, вважає Дерипаска, складно вкладати кошти, оскільки кредити надто дорогі, а до того ж “уявлення майбутнього досить розмите”.
Дерипаска визнав, що у РФ недостатньо на сьогодні капіталу, “тому він такий дорогий”.
По-друге, дуже високі ризики. Ми дуже розбалансували систему останні 12 років, — поскаржився він. — Для нас єдиний шанс – це залучити сюди інвесторів – китайських, індійських, індонезійських з тієї ж Африки, – запропонував бізнесмен. Він додав, що “притягнути за вуха” неможливо, але вони прийдуть, щойно завершиться “конфлікт в Україні”.
Перед початком повномасштабної війни, іноземний бізнес тримав майже $500 млрд прямих інвестицій у російській економіці.
Раніше стало відомо, що іноземні інвестори, які вийшли з російського ринку, за рік вивели з РФ близько 36 мільярдів доларів.
У червні Кремль таємно підписав законодавчий акт, який дозволяє привласнювати західні активи за нижчими цінами, і обговорює ще сильніші заходи щодо повної націоналізації груп, за словами осіб, знайомих з обговореннями. Задумка економічної команди Путіна полягає в тому, щоб загроза націоналізації стала частиною методу “батога і пряника”: західні країни, котрі заарештували російські активи, будуть “покарані”, а ті, хто грає за кремлівськими правилами, заохочені.
- З 1 вересня 2023 року усі російські медичні установи зможуть ремонтувати обладнання, користуючись неоригінальними запчастинами та комплектуючими.
- Дефіцит бюджету Росії підскочив у перші два місяці 2023 року, проте видатки демонструють ознаки повільнішого зростання на тлі війни проти України.
- У 2022 році експорт російського газу до Європи різко впав до абсолютного мінімуму з часів СРСР, оскільки його найбільший споживач скоротив імпорт через повномасштабне вторгнення Москви до України, а головний трубопровід пошкоджений вибухами.
- Жозеп Боррель заявив, що санкції проти РФ працюють і погіршили їхній промисловий та технологічний потенціал.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.