Центральний банк Китаю попередив про ретельну перевірку масової купівлі доларів – Reuters

Джерело: Reuters

Центральний банк Китаю анонсував посилення контролю за масовою купівлею доларів місцевими компаніями на тлі зіткнення китайської валюти зі зростанням тиску девальвації.

Як пояснили у виданні, компанії, які мають на меті придбати 50 мільйонів доларів або більше, тепер повинні будуть отримати схвалення Народного банку Китаю.

“Процес затвердження буде продовжено. Нещодавня девальвація юаня насправді була занадто сильною, і багато хто тепер очікує, що юань ослабне більше”, – зауважило одне із джерел видання на умовах анонімності.

За словами іншого джерела, центральний банк країни попередив деяких кредиторів про їхні величезні покупки доларів від імені їхніх корпоративних клієнтів.

Зазначено, що постанова була видана в той час, коли юань знизився приблизно на 6% щодо долара США цього року, впавши до рівня, який востаннє спостерігався під час глобальної фінансової кризи 2008 року.

Впродовж останніх тижнів Китай активізував свої зусилля для уповільнення темпів падіння юаня, встановлюючи постійно сильніші, ніж очікувалося, фіксації середніх значень.

Примітно, що раніше цього місяця Пекін оголосив про збільшення пропозиції доларів, зменшивши при цьому кількість іноземної валюти, яку банки повинні відкладати.

“Економічне відновлення Китаю після трьох років жорстких карантинних обмежень, спричинених COVID-19, втратило динаміку після жвавого старту в першому кварталі, охопленого слабкими споживчими витратами та поглибленням спаду на ринку нерухомості. Аналітики, опитані Reuters, переконані, що цього року китайська економіка зросте на 5,0%, що нижче за 5,5%, прогнозовані в липневому опитуванні”, – йдеться у матеріалі.

Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.

Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.

Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.

У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.

У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.