Китай засудив уйгурську вчену Рахіле Давут до довічного ув‘язнення – WP

Джерело: The Washington Post

За даними каліфорнійської правозахисної групи Dui Hua, уйгурську вчену Рахіле Давут, яка зникла шість років тому, в розпал репресій китайського уряду в Сіньцзяні, засудили до довічного ув’язнення.

Члени групи, яка захищає політичних в’язнів у Китаї, повідомили, що 57-річна професорка, засуджена у 2018 році за звинуваченням у загрозі державній безпеці Китаю через пропаганду “розколу”, програла апеляцію на свій вирок у Вищому народному суді Сіньцзян-Уйгурського автономного району.

Своєю чергою, речниця міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін запевнила, що їй “не відома жодна інформація” про справу Давут.

“Я можу лише сказати, що Китай є правовою державою і розглядає відповідні справи суворо відповідно до закону”, – прокоментувала вона.

Як розповіли у виданні, колишня професорка Сіньцзянського університету і провідна дослідниця уйгурського фольклору, Давут входить до списку понад 300 інтелектуалів, художників і письменників, яких, як вважають, утримують у Сіньцзяні на тлі урядової кампанії, нібито спрямованої на кращу асиміляцію мусульманської меншини Китаю і сприяння міжетнічній гармонії. Правозахисні групи звинуватили уряд КНР у здійсненні “культурного геноциду” шляхом знищення раніше яскравої місцевої уйгурської культури.

“Я хвилююсь за свою матір кожного дня. Думка про те, що моя невинна мама буде змушена провести решту свого життя у в’язниці, приносить нестерпний біль. Китаю, прояви милосердя і звільни мою невинну матір”, – закликала донька Давут, Акеда Пулаті.

За словами Dui Hua, Давут багато років була членом Комуністичної партії Китаю, отримувала нагороди та гранти від Міністерства культури країни. Її робота в Сіньцзянському університеті, яка включала заснування Центру досліджень етнічних меншин у 2007 році, також фінансувалася урядом.

Відомо, що родина Давут заявила про її зникнення у 2018 році, а у 2021 році колишні колеги повідомили журналістам, що її ув’язнено і засуджено, але жодних подробиць щодо тривалості її покарання не було надано.

Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.

Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.

Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.

У США лікарі за допомогою риб’ячої шкіри загоїли глибоку рану на шиї недоношеної Еліани Девос.

У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.