Румунія «рішуче засудила» атаку Росії на прикордонну територію

Джерело: SkyNews

У ніч на 26 вересня атака російського безпілотника на ділянку кордону України з Румунією призвела до закриття пункту пропуску Орлівка-Ісакча.

Відповідаючи на удар, у заяві Міноборони країни НАТО зазначили, що міністерство в режимі реального часу відстежувало ситуацію в повітрі біля державного кордону під час атак Росії минулої ночі на окремі об’єкти та елементи української цивільної інфраструктури.

Ми рішуче засуджуємо ці невиправдані та незаконні напади, – заявили у відомстві.

Зауважується, що рух транспорту з Ісакче, що на румунському боці, було перенаправлено на контрольно-пропускний пункт у місті Галац.

Берегова охорона Румунії заявила, що кордон країни “активно обслуговує транспортні засоби в пункті в’їзду”.

З румунського боку стоять два пороми, які забезпечують переправу з одного берега Дунаю на інший, – мовиться в повідомленні.

Під час атаки БпЛА на Одещину вночі 26 вересня російські безпілотники пошкодили прикордонну інфраструктуру у міжнародному пункті пропуску.

Як зазначила речниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк, під атакою російських дронів опинилось Подунав’я, де внаслідок влучання БпЛА загорівся автотранспорт у зоні очікування оформлення.

Також нагадаємо, що 13 вересня, жителі 8 населених пунктів Тулчинського повіту в Румунії отримали повідомлення RO-Alert, в яких їх попередили, що існує ймовірність падіння об’єктів з повітряного простору.

Після чого країна НАТО Румунія заявила, що почала зведення бомбосховища для цивільного населення біля кордону з Україною після того, як минулого тижня там було знайдено уламки російського безпілотника.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.