Нацбанк Польщі випустив нові срібні монети з написом «совєти — додому»
Джерело: Nowa Trybuna Opolska
Радянські війська залишили Польщу 30 років тому. З цієї нагоди Національний банк країни випустив пам’ятну монету “Совєти — додому” номіналом 10 злотих.
Нацбанк Польщі випустив монету з нагоди виведення радянських військ з країни.
Її послання дуже просте. На малюнку зображено вказівний палець з відповідним написом, — зауважив Кшиштоф Пастернак, заступник директора Опольського регіонального відділення НБП. Напис “совєти — додому” розміщений на зворотному боці срібної монети номіналом 10 злотих.
До початку 1990 років у Польщі налічувалося 68 місць дислокації радянських частин, зокрема одне в Опольському воєводстві у Бжегу. Загальна площа лісових полігонів становила понад 60 тис. га.
Те, що ми бачимо на монеті, походить від потреби серця свободи та вигукнути те, чого очікувала переважна більшість поляків, — пояснив польський історик Марек Бялокур.
Довідка. 18 вересня 1993 року, останні радянські солдати виїхали з варшавського Східного залізничного вокзалу. Північну групу радянських військ створили в 1945 році, її формально-правове розташування відбулося 17 грудня 1956 року на підставі підписаної у Варшаві “Угоди між урядом Польської Народної Республіки та урядом СРСР про правовий статус радянської армії, тимчасово розміщеної у Польщі”.
Росіяни офіційно почали виведення військ з країни 9 квітня 1991 року.
- У День Незалежності України центральні банки України та Польщі разом увели в обіг пам’ятні монети зі спільного набору “Дружба та братство – найбільше багатство”.
- 5 вересня з нагоди Дня воєнної розвідки України Національний банк ввів у обіг пам’ятну монету “Воєнна розвідка України”.
- До Дня Незалежності України Національний банк презентував пам’ятні монети “Сміливість бути. UA” номіналом у 10 та 5 гривень.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.