Росіяни утримують підводний ракетоносій на бойовому чергуванні у Чорному морі

Джерело: Оперативне командування “Південь”

Станом на 16 жовтня оперативна ситуація в зоні відповідальності Сил оборони півдня України залишається стабільно напруженою. Водночас у діях противника ознак формування наступальних угруповань не виявлено.

Корабельне угруповання ворожого флоту розгорнуто в кількості 11 одиниць, з них десять – у Чорному та один – в Азовському морях.

На бойовому чергуванні перебуває один підводний ракетоносій, споряджений до чотирьох ракет типу “Калібр”.

Протягом доби противник завдав удару, ймовірно балістичною ракетою типу “Іскандер-М”, по Кіровоградській області, 5 авіаційних ударів із застосуванням 29 керованих авіабомб по населених пунктах Херсонського та Бериславського районів.

Внаслідок ударів пошкоджено 12 приватних будинків та приватний автомобіль. Жертв серед населення немає.

Вночі росіяни вкотре застосували БпЛА типу “Shahed-131/136”, спрямувавши їх по різних регіонах України.

У зоні відповідальності ОК “Південь” зокрема знищено п’ять БпЛА:

  • по два в Кіровоградській і Херсонській областях,
  • один – на Миколаївщині.

Зауважимо, розпочалася шестисота доба широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.