Німецька розвідка стурбована спробами Китаю впливати на європейських політиків

Джерело: Euractiv

Голова Федеральної служби захисту конституції Німеччини Томас Хальденванг поінформував про поширення тенденції протягом останніх років, коли Китай звертається до західних політиків з проханням допомогти у досягненні своїх цілей.

За його словами, Китай дуже зацікавлений у створенні “сприятливого клімату”, зокрема, і в Німеччині.

“До літніх, відомих політиків, а також бізнес-лідерів звертаються і задобрюють їх приємними поїздками до Китаю та особливим ставленням, сподіваючись, що вони створять доброзичливий образ Китаю”, – переконаний Хальденванг.

Як розповіли у виданні, одним із політиків, яких підозрюють у сумнівних зв’язках з Китаєм, є Максиміліан Кра — депутат Європарламенту від ультраправої партії AfD і її головний кандидат на європейських виборах 2024 року.

Зокрема його звинувачують у спонсорованих поїздках до Китаю та відвідуванні заходів, пов’язаних з Комуністичною партією.

Вказано, що попри свої політичні уподобання, Кра займає відносно дружню до Китаю позицію, в тому числі робить захоплені заяви щодо ініціативи “Один пояс, один шлях” і виступає за торгівлю з Пекіном як спосіб протистояти американському впливу і захистити німецьку економіку.

“Проте, як відносно свіже обличчя, Кра є нетиповим випадком, оскільки Пекін віддає перевагу досвідченим, впливовим парламентарям і бізнес-лідерам. Сам Кра зауважив, що не бачить у своїй поведінці жодного конфлікту інтересів”, – йдеться в матеріалі.

На думку співрозмовників агентства, така діяльність Китаю свідчить про відхід від попередніх стратегій, які були зосереджені на промисловому шпигунстві. Пекін дедалі більше рухається в бік політики, оскільки геополітична ситуація загострюється, що помітили і за межами Німеччини.

“Ми помічаємо, що китайська влада грає в довгу гру, розвиваючи контакти з метою маніпулювання громадською думкою на користь Китаю”, – прокоментував генеральний директор британської розвідки МІ-5 Кен МакКаллум.

За словами Хальденванга, європейські відомства знаходяться в тісному контакті з цього питання. Він вважає, що зрештою важливо “посилити обізнаність” про цю проблему серед потенційних цілей.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.