12 років тюрми отримав агент РФ, який коригував ракетні удари на Харківщині та Донеччині

Джерело: Служба безпеки України

Контррозвідники СБУ затримали учасника агентурної мережі ФСБ, яка діяла в Харківській та Донецькій областях. Зловмисник використовував журналістське посвідчення для збору розвідданих щодо Сил оборони України та коригування повітряних ударів агресора по різних регіонах.

СБУ затримали його та ще трьох спільників під час спецоперації в березні цього року на передовій на сході України.

Зараз суд на підставі матеріалів Служби безпеки призначив російському агенту 12 років ув’язнення.

Згідно з розслідуванням, зловмисником виявився мешканець Дружківки на Донеччині й раніше працював в редакції однієї з місцевих газет.

Ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну він готував проросійські матеріали для медіагрупи “Росія сьогодні”. Відтак його залучили до співпраці з РФ. Після вербування він пройшов на території Росії підготовчий “спецкурс” з розвідувально-підривної діяльності. Після цього його було відправлено в “режим очікування”, і вже після 24 лютого 2022 року він розпочав виконувати завдання ворога.

Його основними завданнями було збирати інформацію про час і кількість переміщень військових колон ЗСУ в напрямку передової. Крім того, він фіксував наслідки ворожих обстрілів у містах Краматорськ, Дружківка та Костянтинівка, і надсилав відповідні “звіти” агресору для коригування наступних ворожих ударів.

На підставі зібраних доказів суд визнав його винним згідно зі статтею 3 пункту 28 та статтею 7 пункту 111-1 Кримінального кодексу України.

Російські війська атакували з артилерії с. Білозерка в Херсонській області. Поранено 8 людей, зокрема двоє підлітків.

Останніми днями в Росії проходять масові поліцейські рейди магазинами, що продають піротехнічні вироби, через різке збільшення кількості випадків із підпалами й обстрілами феєрверками різних установ.

Головне управління розвідки повідомило про вибух на російській залізниці.

В умовах повномасштабної війни, активна фаза якої не припиняється, зникнення бійців на полі бою стають…

Після повномасштабного вторгнення тисячі українок вимушені були рятувати своїх дітей, виїжджаючи за кордон. Одна з них Олександра Нікітіна, яка не лише евакуювала трьох дітей, але й вступила до Лондонської школи економіки, дослідила унікальність українського волонтерства та заснувала проєкт «Втомлена». В інтерв’ю «Буквам» вона розповідає про шлях від Криму до створення фундаменту для майбутніх змін у країні.