Директор сербської розвідувальної служби пішов у відставку через санкції США
Джерело: Reuters
Директор сербської розвідувальної служби Александар Вулін подав у відставку в п’ятницю, 3 листопада, після того, як 11 липня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти нього.
У своїй заяві про відставку Вулін заявив, що йде у відставку, щоб усунути небезпеку західних “погроз і шантажу” щодо президента Александра Вучича та Сербії через приєднання до міжнародних санкцій проти Росії.
“Якби ми на це погодилися, наступною вимогою було б… прийняття західних цінностей. Я не дозволю собі бути причиною шантажу і тиску на Сербію і сербський світ. Тому я подаю у відставку”, – сказав Вулін.
У заяві департаменту зазначили, що Вулін “використовував свої державні посади, щоб підтримати Росію, сприяючи зловмисній діяльності, яка погіршує безпеку та стабільність на Західних Балканах, і надаючи Москві платформу для посилення свого впливу на регіон”.
У липні Вулін заявляв, що Сербія проведе розслідування висунутих США звинувачень.
Вулін, який раніше обіймав посади міністра оборони та міністра внутрішніх справ, є першим сербським високопоставленим чиновником, щодо якого США ввели санкції.
- 11 липня Міністерство фінансів США запровадило санкції на високопосадовця сербської служби безпеки за його “корупційні та дестабілізуючі дії”, котрі сприяли “зловмисній діяльності” Росії.
- У п’ятницю, 3 листопада, США ввели санкції проти громадянки Росії Катерини Жданової за допомогу російській еліті у відмиванні та переказуванні коштів за допомогою віртуальної валюти всупереч санкціям.
- У Європейському Союзі обдумують новий, вже 12-ий пакет антиросійських санкцій. Він буде спрямований проти російської торгівлі та боротьби з ухиленням Росією від санкцій через треті країни.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.