Зеленський запросив Дональда Трампа відвідати Україну

Джерело: CNN

Президент України Володимир Зеленський запросив колишнього президента США Дональда Трампа відвідати Україну після того, як він заявив, що може припинити війну Росії проти України протягом 24 годин.

Зеленський поставив під сумнів твердження Трампа в інтерв’ю NBC “Meet the Press” і запросив його відвідати Україну, щоб він міг особисто побачити масштаби російського вторгнення.

“Якщо він зможе приїхати сюди, мені знадобиться 24 хвилини – так, 24 хвилини… щоб пояснити Трампу, що він не може керувати цією війною. Він не може принести мир через Путіна”, – сказав Зеленський.

Зеленський також похвалив візит президента США Джо Байдена в Україну на початку цього року та сказав, що “я думаю, він зрозумів деякі деталі, які можна зрозуміти, лише перебуваючи тут. Тому я запрошую президента Трампа”.

Раніше, у травні Трамп заявив, що російсько-української війни не було б, якби він був президентом і що він міг би врегулювати війну за день, якби його переобрали.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.