РФ вербує українських дітей і змушує їх повідомляти про мінування шкіл – Лубінець
Джерело: Дмитро Лубінець у Telegram
Російські загарбники вербують українських дітей та змушують їх повідомляти про фейкові мінування шкіл та інших закладів на території України.
“З території РФ вербують українських дітей і змушують їх повідомляти про мінування шкіл та інших закладів! Це стало масовим явищем”, – заявив Лубінець.
А також зазначив, що для того, щоб протидіяти цьому необхідно здійснювати роз’яснювальні заходи з неповнолітніми у навчальних закладах. Їм потрібно чітко донести: “росіяни вас хочуть використовувати у своїх злочинних діях”.
“Наш Офіс омбудсмана України направить лист до Міністерства освіти України з проханням здійснити просвітницькі заняття зі школярами та студентами”, – сказав Дмитро Лубінець.
А також додав, що, на його думку, це ще один злочин, який чітко підпадає під ознаки того, що використання дітей під час міжнародного воєнного конфлікту прямо забороняється і визначається як воєнний злочин.
- До столичних правоохоронців надійшло повідомлення про замінування усіх середніх шкіл Києва.
- З початку цього року отримано більше ніж 2 тисячі анонімних погроз щодо підриву держустанов, шкіл, лікарень та інших місць масового скупчення людей.
- Уночі 5 вересня у Києві повідомили про замінування всіх торгово-розважальних центрів, всіх вокзалів та деяких медзакладів. Інформація щодо цього не підтвердилася.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.