У селищі на Закарпатті відновили 340-річну дерев’яну церкву

Джерело: голова Закарпатської регіональної туристичної організації, професор Федір Шандор у Facebook
У селищі Щасливе на Закарпатті реконструювали дерев’яну церкву, якій вже 340 років. Воно знаходиться у в Мукачівському районі.
“Найщасливіше” село Закарпаття згадується ще у 1537 році, а дерев’яний храм св. Михаїла у 1682 році – ця будівля, що зараз знаходиться в селі Щасливе, була виготовлена в селі Горонда у 1682 році, а в Серенчівці її перенесли у 1733-му”, — повідомив він.

Фото: Федір Шандор
За словами професора, у церкві зберігся вівтар з іконостасом. Ще серед дзвонів дзвіниці можна побачити дзвін, відлитий в місті Хомутов (Чехія) у 1924 році.

Фото: Федір Шандор
Наступного туристичного сезону у селищі запрацює велосипедний та піший маршрут “Щасливої дороги”.
Згідно з останнім переписом населення у 2011 році тут мешкали 300 осіб. У селі ще є лікувальне джерело та 14 винних підвалів.

Фото: Федір Шандор

Фото: Федір Шандор

Фото: Федір Шандор
- На одному з підприємств у Закарпатській області виготовляли зимові куртки для національної збірної РФ з лижного спорту із символікою країни-агресорки.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.