Колишні «вагнерівці» відмовляються воювати в Африці, – ISW
Джерело: The Telegraph
В Інституті вивчення війни повідомили, що колишні бойовики ПВК “Вагнер” відхилили пропозицію Міноборони РФ воювати в Африці.
Зазначають, що 120 колишнім бойовикам, які базувалися на базі Молькіно в Краснодарському краї, пропонували 110 тисяч рублів зарплати за “перспективні” посади та направлення до Лівії, Сирії, Малі та Буркіна-Фасо.
Відомо, що ці чоловіки відмовилися від своїх контрактів після того, як лідер групи найманців “Редут” Костянтин Мірзоянц сказав їм, що вони не будуть в їхньому підрозділі, а будуть відправлені лише до Буркіна-Фасо.
Зазначають, що ця пропозиція була частиною спроб російського міністерства оборони взяти під контроль усі колишні операції “Вагнера” в Африці.
- Станом на кінець жовтня великі підрозділи ПВК “Вагнер” були асимільовані до командної структури Росгвардії під керівництвом Павла Пригожина, сина загиблого власника угруповання Євгена Пригожина, на тлі активізації набору бійців.
- Приватна військова компанія “Вагнер”, ймовірно, могла відновити вербування солдатів під керівництвом сина колишнього глави групи та соратника Путіна Євгена Пригожина Павла Пригожина.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.
Сестра очільника Російського фонду прямих інвестицій Кирила Дмитрієва, який за дорученням президента РФ Володимира Путіна вів переговори з представниками адміністрації президента США у Вашингтоні, відвідала Україну в лютому 2025 року за американським паспортом.
Прем’єр-міністр Чорногорії Мілойко Спаїч анонсував перевірку всіх випадків присвоєння почесного громадянства країни. Ініціатива пов’язана з сумнівами щодо обґрунтованості частини таких рішень, серед яких — надання статусу відомій російській пропагандистці, ведучій “Первого канала” Катерині Андрєєвій.