«Польська полиця в Україні»: у Вінницьких бібліотеках з’явились книги від польських авторів
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
У межах проєкту “Польська полиця в Україні” у Вінницьких бібліотеках з’явились книжки від польських авторів.
Відтак, 11 бібліотек-філій отримали книги польських авторів українською мовою. До комплекту з 20 нових книжкових видань увійшли твори класиків та сучасних польських письменників.
Отже, в 11 вінницьких бібліотеках вже можна ознайомитись з виданнями польських авторів в українському перекладі.
Проєкт реалізується Українським інститутом книги спільно з Інститутом книги у Польщі за підтримки Міністерства культури та національної спадщини Польщі та МКІП.
Додамо, що у межах благодійної акції “Українським дітям – українську книгу” польська, нідерландська та французька література з’являється в бібліотеках українських університетів.
Відтак, у межах благодійної акції, літературу з Польщі та Нідерландів привіз заступник керівника Офісу президента України Олексій Дніпров.
Книжки направили до Центрального українського державного університету ім. В. Винниченка разом із поличкою “Українським дітям – українську книгу” та сучасною українською художньою літературою.
До цього Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана отримали книги із Німеччини.
Зокрема, з Франції в дорозі ще більше літератури, яку розподілять між університетами України.
- У межах благодійної акції “Українським дітям – українську книгу” одразу у декількох містах Австрії з’явились полички з українською літературою.
- У 2024 році видатки Державного бюджету на Український інститут книги (УІК) буде збільшено майже у п’ять разів.
- Києві презентували книгу Олександра Скрипника “Спецоперація “Некро”. Розсекречені історії з архіву розвідки” про досі невідомі епізоди спецоперацій радянських спецслужб проти визначних українських діячів.
Народні депутати з партій “Європейська Солідарність” та “Голос” виступили із заявами на підтримку Віталія Шабуніна після обшуків у його будинку та військовій частині. У фракціях розцінили дії Державного бюро розслідувань як політично вмотивовану атаку на критика влади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що постачання зброї в Україну від міжнародних партнерів, зокрема Сполучених Штатів, відновлено. За його словами, зараз триває робота над новими домовленостями та збільшенням власного виробництва озброєнь.
У Центрі протидії корупції заявили, що з антикорупціонером і громадським активістом Віталієм Шабуніними, у домі якого Державне бюро розслідувань (ДБР) провели обшуки, немає зв’язку. Де він перебуває зараз – його колегам не відомо.
Служба безпеки України та Офіс Генерального прокурора повідомили про підозру у воєнних злочинах Сергію Курченку – українському бізнесмену-втікачу, а також групі російських чиновників і ділків. За версією слідства, вони привласнили низку українських промислових підприємств на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини у період з 2017 до 2021 року.
Понад 7,5 тисячі дітей уже користуються оновленими укриттями в навчальних закладах на Полтавщині, Чернігівщині, Одещині, Миколаївщині та Дніпропетровщині. Їх відновила і облаштувала Фундація Олени Зеленської. Ще 17 укриттів наразі у процесі реконструкції.