Протести на польському кордоні призвели до зростання цін в Україні – аналітик
Джерело: Reuters
Директор ВАТ “Консалтингова група А-95” Сергій Куюн у вівторок, 21 листопада, заявив, що протести та блокування польськими водіями вантажівок пунктів пропуску на кордоні з Україною призвели до обмеження імпорту автомобільного газу (LPG) в Україну та до зростання внутрішніх цін на 30%.
Куюн повідомив, що близько третини всіх постачань скрапленого газу імпортується через кордон із Польщею.
“Ми зазнаємо колосальних збитків через протест. Це просто економічна диверсія проти України”, – сказав він.
За словами Куюна, трейдери намагаються якомога більше транспортувати залізницею та перенаправляти постачання LPG на словацькі та румунські переходи.
“Але швидко замінити цей обсяг важко”, – додав він.
Раніше українські чиновники заявляли, що блокада кордону найбільше може вплинути на постачання зрідженого газу.
Зазначимо, що польські страйкарі блокують три пункти пропуску, що призвело до черг із тисячі вантажівок.
- На кордоні з Польщею створили штаб для допомоги українським водіям, які залишаються заблокованими понад десять днів через польських страйкарів. Їх мають забезпечити їжею, питною водою, медикаментами і пальним.
- Польщу може покарати Європейська комісія, якщо країна не розв’яже питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною. Речник Єврокомісії наголосив, що офіційно вони не коментуватимуть заходи, які можуть застосувати проти Варшави.
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.
Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.