Нацбанк презентував 5-гривневу монету «Рік Дракона», присвячену ЗСУ

Джерело: Нацбанк України

НБУ випустив нову 5-гривнему монету під назвою “Рік Дракона”. Її присвячено українським захисникам та захисницям.

Наголошується, що монета виготовлена у стилі 12-річного східного календаря з символом 2024 року – драконом.

“Для нас 2024-й – це передусім рік продовження боротьби, героїзму та мужності наших воїнів, які зустрінуть його на фронті, захищаючи Україну. Тому нова пам’ятна монета “Рік Дракона” міститиме також шеврон Збройних Сил України як символ відваги та сили наших захисників”, – повідомили в НБУ.

У центрі на реверсі монети зображено стилізований символ східного календаря 2024 року – дракона. Праворуч на драконі – шеврон Збройних Сил України.

На аверсі по колу зображені 12 символів східного календаря, в центрі кола – стилізований годинник зі стрілкою, що вказує на дракона.

Дизайн монети створила художниця Марина Куц, скульптор – Володимир Дем’яненко.

Монету введено в біг з 24 листопада. Тираж – 80 000 у сувенірній упаковці.

Придбати пам’ятну монету “Рік Дракона” можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції Національного банку.

Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 40 тисяч монет, перші 15 тисяч монет будуть доступними для купівлі в день її введення в обіг.

Крім того, поступово монета реалізовуватиметься і банками-дистриб’юторами (АТ АБ “УКРГАЗБАНК”, АТ “АБ “РАДАБАНК”, АТ “ТАСКОМБАНК”, АТ КБ “ПриватБанк”) у міру відвантаження Банкнотно-монетним двором НБУ.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.