27 листопада: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
27 листопада відзначається День заснування Національної Академії Наук. За церковним календарем вшановують пам’ять святого Романа.
День заснування Національної Академії Наук. Засновником НАНУ став гетьман Іван Скоропадський. А саме створення відбулося 1918 року під час установчих зборів. Першим президентом Національної Академії Наук України став вчений-геолог та геохімік Вернадський. За часів Другої світової війни тут успішно проводили роботи з ядерними реакціями, технологіями автоматичного зварювання корпусів артилерійських систем тощо.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Бразилія – День інженера з охорони праці
- Велика Британія – День Ланкашира
- Нова Зеландія – День Чатемських островів
- Перу – День біолога
- Іспанія – День вчителя
Цього дня у світі:
- 1095 — Папа Римський Урбан II на соборі в Клермоні проголошує Перший хрестовий похід
- 1620 — Пілігрими висадились в Америці.
- 1893 — у Львові відбулася прем’єра п’єси Іван Франка “Украдене щастя”, постановку здійснив Кость Підвисоцький, який і виконав роль Миколи Задорожного. Анну грала Антоніна Осиповичева.
- 1895 — Альфред Нобель підписав свій заповіт, по якому його майно поступає до фонду Нобелівської премії.
- 1897 — ввели в експлуатацію Єнакієвський металургійний завод — одне з найстаріших металургійних підприємств України.
- 1918 — відбулися перші установчі спільні збори Української Академії Наук, на яких президентом Академії було обрано В. Вернадського, секретарем — А.Кримського.
- 1928 — в Одеській окрузі створено першу в СРСР машинно-тракторну станцію.
- 1937 — у віці 73 років “народний патріарх” митрополит Василь (Липківський) розстріляний за вироком “трійки” НКВС.
- 1943 — битва підрозділів УПА з 2 дивізіями вермахту у Чорному лісі.
- 1952 — у свій перший рейс вирушив львівський тролейбус.
- 1971 — радянська автоматична станція Марс-2 зробила посадку на Марсі.
- 1992 — у Відні пожежа охопила палац Гофбург. Від вогню постраждали два гобелени XVIII століття, Великий та Малий зали, де в 1814-15 роках проходили засідання Віденського конгресу, але пожежникам вдалося врятувати палац.
- 2004 — Верховна Рада України на позачерговому засіданні визнала результати повторного голосування на виборах Президента 21.11.2004 такими, що не відображають повною мірою волевиявлення народу і є недійсними. За прийняття такого рішення проголосувало 323 депутати.
Яке сьогодні церковне свято:
27 листопада в церковному календарі – день пам’яті святого Романа. Він був глибоко набожною та благочестивою людиною. Роздавши майже все своє майно, півжиття прожив в сирійській пустелі, де харчувався водою та хлібом. За це Бог нагородив його даром зцілення.
Прикмети:
- Шумить ліс — чекайте на відлигу
- Корови пирхають та сопуть — буде холодна погода
- Червона зоря цього дня вказує на вітряну погоду
- Дим із труби піднімається догори — на морози, стелиться донизу — на потепління.
Традиції:
- В народі 27 листопада називали Романів день. Так як за життя він був цілителем, до нього моляться про зцілення від хвороб.
- Також наші предки завжди вважали цей день особливим і чекали на доленосну зустріч.
Іменини сьогодні святкують:
Олексій, Андрій, Борис, Василь, Володимир, Всеволод, Гаврило, Дмитро, Іван, Микола, Роман, Сергій, Федір, Яків.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 26 листопада.
29 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що уряд запровадить програму підтримки виробників бавовнику у трьох областях. Передбачена виплата становитиме 10 тисяч гривень за гектар.
29 квітня міністр інформації та мовлення Пакистану Аттаулла Тарар, посилаючись на підтверджені дані розвідки, повідомив, що Індія планує завдати військового удару протягом наступних 24–36 годин.
29 квітня, під час спілкування з журналістами президент США Дональд Трамп запропонував себе на посаду Папи Римського. Згодом він уточнив, що насправді не віддає нікому перевагу.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
В Естонії розпочалися національні навчання Kilp та Miljon Miksi щодо відпрацювання дій у кризових ситуаціях на кордоні з Росією, зокрема евакуації населення з Нарви та Сілламяе.