18 країн підтримали перші глобальні рекомендації для врегулювання ШІ

Джерело: пресслужба Національного центру кібербезпеки Великої Британії

Велика Британія оприлюднила перші глобальні рекомендації необхідні для безпечного розвитку і врегулювання штучного інтелекту. Агенції з 17 країн запевнили, що вони підтримають і підпишуть ці рекомендації.

Як пояснили у відомстві, ці вказівки спрямовані на підвищення рівня безпеки нейромереж та покликані сприяти їхній успішній розробці та розгортанню.

Зокрема інструкція допоможе творцям ШІ ухвалювати обґрунтовані рішення на кожному етапі процесу розробки й повинна гарантувати безпечне створення таких систем. Передбачається, що, при дотриманні рекомендацій, системи функціонуватимуть за призначенням, будуть доступні за потреби та працюватимуть без розкриття конфіденційних даних неавторизованим сторонам.

“Завдяки глобальним діям, таким як ці рекомендації, ми можемо очолити світ у використанні переваг, одночасно усуваючи потенційну шкоду від штучного інтелекту “, – пояснив міністр внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас.

Так, рекомендації розділено між чотирма основними сферами в межах життєвого циклу розробки систем ШІ:

  • безпечний дизайн – розуміння ризиків і моделювання можливих загроз;
  • безпечна розробка – забезпечення безпеки ланцюга постачання і документації;
  • безпечне розгортання – захист інфраструктури та моделей від доступу сторонніх осіб;
  • безпечна експлуатація та обслуговування – регулювання дій після запуску, моніторинг, керування оновленнями та обмін інформацією.

При цьому вказано, що інструкцію розроблено Національним центром кібербезпеки Великої Британії (NCSC), що є частиною GCHQ, і Агентством кібербезпеки та безпеки інфраструктури США (CISA) у партнерстві з галузевими експертами та 21 іншою міжнародною агенцією та міністерством  у всьому світі – включно з усіма членами групи країн G7 і з Глобального Півдня.

Рекомендації підписали Австралія, Канада, Чилі, Чехія, Естонія, Франція, Німеччина, Ізраїль, Італія, Японія, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Республіка Корея, Сінгапур, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії і Сполучені Штати Америки.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.