Український фільм «Ля Палісіада» став найкращим на Туринському кінофестивалі в Італії

Джерело: Держкіно

Українська стрічка “Ля Палісіада”, режисера Філіпа Сотниченка, стала найкращим фільмом на 41-ому Torino Film Festival, що вважається другим за масштабами і важливістю фестивалем в Італії після Венеції.

Фільм на фестивалі представляв виконавець одної з головних ролей – Новруз Хікмет, він же був у команді проєкту другим режисером.

“Ля Палісіада” – про часи 1996 року: за 5 місяців до мораторію на смертну кару двоє старих друзів, детектив міліції та судовий психіатр, розслідують убивство свого колеги. Колись давно вони обидва були закохані у вдову загиблого.

Занурені в заплутану справу і у давно забуті спогади, вони створюють майбутнє, в якому мають жити їхні діти, успадкувавши нереалізовані прагнення батьків.

Зазначимо, що світова премʼєра “Ля Палісіади” відбулася в основному конкурсі  на 52 International Film Festival Rotterdam. Там фільм отримав нагороду від Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI). А також здобув перемогу в номінації “Найкращий повнометражний фільм” на 28 Vilnius International Film Festival “Kino Pavasaris” (Литва).

Стрічка “Ля Палісіада” стала найкращим повнометражним ігровим фільмом за версією Національної премії кінокритиків “Кіноколо” та найкращим фільмом на Ukraina Festiwal Filmowy (Польща).

Філіп Сотниченко отримав “Серце Сараєва” за найкращу режисерську роботу на Міжнародному кінофестивалі в Сараєві (Боснія та Герцоговина), а на Ukraina Festiwal Filmowy у Варшаві Володимир Усик отримав відзнаку за операторську роботу.

Американські фондові індекси та долар різко знизилися у понеділок на тлі триваючої невизначеності щодо тарифної політики США та нової хвилі критики президента Дональда Трампа на адресу голови Федеральної резервної системи Джерома Пауелла.

Кремлівський диктатор Володимир Путін підписав закон про ратифікацію договору про “всеосяжне стратегічне партнерство” між Росією та Іраном.

Глава Росії Володимир Путін заявив, що готовий розглянути пропозицію України щодо припинення ударів по цивільній інфраструктурі. За його словами, це питання потребує “ретельного аналізу і, можливо, двостороннього обговорення”.

Європейська програма військової допомоги в Україні передбачає нарощування вкладень у місцеве виробництво озброєнь. Це вигідніше, кажуть європейські та українські посадовці, аніж постачати західну зброю Києву. 

19 квітня Повітряні Сили Збройних Сил України завдали успішного удару по місцю, з якого здійснювався запуск ударних БпЛА росіян у районі населеного пункту Тьоткіно Курської області. Інформацію про чергові втрати РФ офіційно підтвердили у Генштабі.