Без допомоги Україні є ризики погіршення безпеки в Європі — лідери скандинавських країн

Джерело:Financial Times

Лідери скандинавських країн закликали інші держави продемонструвати єдність у підтримці України на тлі агресії з боку Росії. Вони попередили, що відмова у допомозі Києву може загрожувати глобальній безпеці в Європі.

Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стор, президент Фінляндії Саулі Нііністьо, прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон та прем’єр-міністр Ісландії Катрін Якобсдоттір об’єднали свої зусилля, щоб підкреслити важливість єдності перед агресією Росії. Вони надіслали відповідний лист до видання.

“Росія прагне використати розбіжності. Ми повинні продовжувати стояти разом проти незаконної та аморальної війни Росії так само, як ми робили це з моменту вторгнення. В іншому випадку ми ризикуємо отримати світ з меншою свободою і меншою безпекою на десятиліття, якщо не на покоління вперед”, — написали лідери країн.

Лідери наголосили, що Україна не може захистити себе “лише словами”, а війну “не переможеш без зброї”. Вони обіцяли продовжувати надавати широкий спектр підтримки Україні, включаючи економічну, військову, гуманітарну та фінансову допомогу.

“Зменшення підтримки України зараз не є варіантом. Їх боротьба за свободу залежить від нашої наполегливості у продовженні цього курсу. Хоробрі українські солдати воюють щодня. Їхня боротьба за свободу – це також і наша боротьба. Свобода України нерозривно пов’язана з нашою свободою. Ми не дозволимо агресору диктувати умови європейської безпеки”, — йдеться у листі.

Прокуратура спільно з СБУ встановила особи командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї армії Центрального військового округу ЗС РФ та двох командирів батальйонно-тактичних груп, які забезпечили нанесення удару по спальному району Чернігова. 

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 15 липня. Від початку доби на фронті відбулося 110 бойових зіткнень.

У вівторок, 15 липня, Верховна рада ратифікувала Угоду між Україною та Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України.

У статті видання The Atlantic йдеться, що президент Дональд Трамп нарешті починає демонструвати жорсткіший підхід до Володимира Путіна, хоч поки що це стосується лише певних аспектів.

Голова європейської дипломатії Кая Каллас привітала тверду позицію президента США Дональда Трампа щодо Росії, втім, розкритикувала ультиматум у 50 днів, оскільки росіяни продовжують неспровоковане вторгнення. Вона також закликала США підкріпити санкції військовою підтримкою України.