В Ісландії почалося виверження вулкана після кількох тижнів землетрусу

Джерело: Reuters

Метеорологічне управління Ісландії повідомило, що в понеділок, 18 грудня, ввечері на південному заході країни сталося виверження вулкана, викидаючи лаву та дим на велику територію після тижнів інтенсивного землетрусу, який загрожував сусідньому місту.

Побоюючись значного виверження на півострові Рейк’янес, минулого місяця влада евакуювала майже 4000 жителів містечка Гріндавік і закрила геотермальний курорт Блакитна лагуна неподалік.

Тріщина на земній поверхні була близько 3,5 км в довжину і швидко розростається.

Фото: Reuters

Розташована між Євразійською та Північноамериканською тектонічними плитами, одна з найбільших на планеті, Ісландія є сейсмічної та вулканічної гарячою точкою, оскільки дві плити рухаються в протилежних напрямках.

Фото: AP

Але виверження все ще важко передбачити. У середині листопада жителів Гріндавіка евакуйовували з домівок посеред ночі, оскільки земля тряслася, дороги тріскалися, а будівлі зазнавали структурних пошкоджень.

Сейсмологи вважали, що на той час виверження було неминучим, але пізніше геологічна активність зменшилася.

На півострові Рейк’янес за останні роки відбулося кілька вивержень у незаселених районах.

Поблизу Берліна перекинувся автобус компанії FlixBus, який їхав із Копенгагена до Відня. Він віз 54 пасажири, серед яких є й українці. Унаслідок аварії постраждала 31 людина, одна з них — у тяжкому стані.

Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.

Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.

Платформа Меморіал у співпраці з Характер.медіа презентувала спецпроєкт “Ратушні. Легенда про Лицаря і Друїда”. Це меморіальний репортаж, що складається з 18 частин, доповнених ілюстраціями й аудіо- та відеоматеріалами. Презентація відбулася сьогодні, 4 липня, на відкритті фестивалю “Протасів Яр” у Києві.