Донеччина: за добу росіяни здійснили 13 вогневих атак по області, поранено одну особу
Джерело: Головне управління Національної поліції у Донецькій області
Протягом доби російські армійці обстріляли вісім населених пунктів у Донецькій області, внаслідок чого одна особа зазнала поранень.
Проти мирного населення російські армійці застосували РСЗВ “Град”, артилерію, танки.
Під ворожим вогнем перебували міста Авдіївка, Красногорівка, Курахове, Часів Яр, смт Очеретине, села Бердичі, Богданівка, Новоселівка Перша.
Внаслідок ворожих атак пошкоджено 4 цивільні об’єкти – два житлових будинки, школу, залізничну колію.
З артилерії окупанти гатили по Красногорівці – поранили цивільну особу та зруйнували оселю. В Очеретиному внаслідок ворожого обстрілу зруйновано приватний будинок.
З “Градів”, танків й артилерії росіяни били по Авдіївці. Інформація щодо постраждалих і пошкоджень не надходила.
Тим часом, за допомогою поліції евакуйовано ще 86 осіб, з початку обов’язкової евакуації – 99 252 особи, серед них 13 026 – діти, 4 721 – особи з інвалідністю.
- На Таврійському напрямку російські загарбники збільшили кількість артилерійських обстрілів, однак українська артилерія гідно відповідає та ефективно нищить ворогів.
- В Україні триває 665-та доба повномасштабного вторгнення РФ, За цей час ЗСУ ліквідували більш як 349 тисяч російських загарбників.
- За даними британської розвідки, через штурм Авдіївки втрати військ РФ зросли на 90%.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.