Верховний суд Великої Британії постановив, що системи ШІ не можуть патентувати свої роботи

Джерело: Hypebeast

Верховний суд Великої Британії постановив, що штучний інтелект не може мати патентних прав. 

Рішення було прийнято у відповідь на справу британського вченого Стівена Талера, який подав запит на два патенти на винаходи, створені його “машиною для творчості” штучного інтелекту відомою як DABUS.

Талер намагався запатентувати харчовий контейнер, здатний швидко нагріватися за допомогою фрактальної геометрії та світлової системи, призначеної для спалаху, щоб привернути увагу в разі надзвичайної ситуації. Винахідником обох продуктів вчений називає DABUS.

Він вперше спробував подати заявку на патент у 2018 році, однак його запит відхилило Управління інтелектуальної власності Великої Британії (IPO) через те, що DABUS не є справжньою особою.

Талер подав апеляцію у Верховному суді Великої Британії, але в середу, 20 грудня, його відхилили через одноголосне рішення про те, що згідно з патентним законодавством країни “винахідник має бути фізичною особою”.

Проте у цій справі виникає питання про те, як патентне законодавство повинно розглядати творіння, створені ШІ. Раніше Талер підіймав це питання в США, але Верховний суд відмовився розглядати його справу.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.