Вчені створили систему штучного інтелекту, здатну прогнозувати смерть
Джерело: Nature
Дослідники з Технічного університету Данії розробили систему на основі штучного інтелекту, яка здатна передбачати смерть людей.
У межах боротьби з важкими захворюваннями ця система інтегрує всі медичні дані про життя людини, щоб якомога точніше вгадати, що може спричинити її смерть.
“Наша робота дозволяє відкривати механізми, які потенційно можуть впливати на життя людей, а також можливості для персоналізованого втручання, де це доречно”, – пояснили науковці.
Як розповіли у виданні, для розробки штучного інтелекту під назвою Life2vec фахівці використали модель ChatGPT. Так, науковці інтегрували в свою модель медичні та соціальні дані шести мільйонів данців, такі як візити до лікаря, історія хвороби та соціальне становище, за період з 2008 по 2020 рік.
Після розробки бази даних данські дослідники випробували її на групі людей, які померли у віці від 35 до 65 років, половина з яких померла між 2016 і 2020 роками. Метою штучного інтелекту було визначити причину їхньої смерті на основі їхнього життя.
При цьому вчені зауважили, що цей штучний інтелект не має на меті передбачати долю, а першочергово покликаний запобігти серйозним захворюванням і причинам передчасної смерті, або, принаймні, тим, яких можна було б уникнути.
Згідно зі звітом, результати дослідження виявилися на 11% кращими, ніж моделі, які традиційно використовуються страховиками для прогнозування смерті людини.
- Штучний інтелект (ШІ) вперше переміг людей у фізичному та розумовому завданні.
- Система на основі штучного інтелекту Swift виграла декілька перегонів проти трьох чемпіонів світу з гонок безпілотників. Це стало першим випадком, коли ШІ переміг людей у фізичному виді спорту.
Театральний режисер та викладач Андрій Білоус, якого звинувачували у домаганнях, отримав вчене звання доцента кафедри акторського мистецтва та режисури драми Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.
У Кремлі заявили, що президент РФ Володимир Путін відкритий до припинення російсько-української війни, але досягти швидкого прогресу, як того прагнуть США, не вдасться.
Нове дослідження, опубліковане в журналі Neuron, виявило, що трансплантація кишкової мікробіоти від здорових донорів може зменшити хронічний біль у жінок із фіброміалгією.
Акторка Шерон Стоун розповіла історію, як відмовилась від головної ролі у фільмі через нерівну оплату праці, оскільки її колезі по фільму – чоловіку – запропонували більший гонорар.
У Польщі зафіксували масштабну кібератаку на урядову систему державних реєстрів. Її успішно відбили, але майже годину низка операцій була недоступна.