П’ять українських фільмів про новорічно-різдвяні свята – добірка від Держкіно
Джерело: Держкіно
Державне агентство України з питань кіно оприлюднило добірку фільмів українських режисерів про новорічно-різдвяні свята.
Отже, серед фільмів:
“Казка про гроші” (2017) — казка режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко. Казка за мотивами повісті “Йом Кіпур” українського письменника Володимира Короленка, яка показує як жадібність може змінити людину.
За сюжетом сільський парубок Левко успадковує млин свого дядька, який за загадкових обставин утопився в озері. Коли він геть втрачає здатність до співчуття, дружби та кохання, нечиста сила добирається і до нього.
Дивитись за посиланням.
“Історія Зимового саду” (2018) — документальний фільм Семена Мозгового.
Фільм розповідає про Зимовий сад — павільйон квітникарства на території київської ВДНГ — і його берегиню Валентину Миколаївну. Вона протестує, вважаючи, що рослини без неї загинуть — та схоже що її сад живе за власними законами.
Дивитись за посиланням.
“Пригоди S Миколая” (2018) — сімейна комедія режисера Семена Горова.
Це історія про дорослішання, про віру в казку, про те, що дива можуть змінити життя на краще.
Стрічка розповідає про другокласника Артема та його сестру-підлітка у карпатському селі. Якось перед ними зʼявляється Миколай власною персоною і приязно спілкується. Адже дива неодмінно мають траплятися у свято.
Дивитись за посиланням.
“Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке” (2019) — сімейна казка режисерів Сашка Лірника та Михайла Кострова.
Козаки багато років захищали український народ від усякої напасті, не шкодуючи ні своєї крові, ні своїх життів заради блага простих людей. Саме тому прощаються їм усі гріхи, якщо померли в бою за справедливість, і жодної душі козацької в пеклі ви не знайдете, нічого їм там робити. Але Диявол був би не Дияволом, якби не хотів змінити цей порядок.
Дивитись за посиланням.
“Щедрик” (2023) — українська історична драма режисерки Олесі Моргунець-Ісаєнко.
У центрі уваги діти з трьох родин: української, польської та єврейської. Вони живуть у місті Станиславові (нинішньому — Івано-Франківську) по сусідству в одному будинку. Знедолені дівчатка потрапляють до викладачки співу Софії. Її донька Ярослава понад усе прагнула примирити світ чарівливою мелодією українського “Щедрика”.
Дивитись за посиланням.
- Українська комедія “Дон Жуан із Жашкова” з’явиться у додатку MovieReading, що зробить її доступною для людей із порушеннями зору та слуху.
- Українська стрічка “Ля Палісіада”, режисера Філіпа Сотниченка, стала найкращим фільмом на 41-ому Torino Film Festival, що вважається другим за масштабами і важливістю фестивалем в Італії після Венеції.
- Український фільм “Ля Палісіада”, режисера Філіпа Сотниченка, номінували на премію Європейської кіноакадемії у категорії “Відкриття року – приз FIPRESCI”.
У ніч на 14 грудня російське місто Орел опинилось під атакою безпілотників, після якої зайнялась місцева нафтобаза.
14 грудня відзначають Всесвітній день мавп. Християни цього дня вшановують мучеників Тирса, Левкія, Филимона, Аполлонія, Калиніка.
За даними синоптиків у суботу, 14 грудня, в Україні сухо, але прохолодно.
У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”.
Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.