У 2023 році авіація НАТО понад 300 разів перехоплювала російські військові літаки
Джерело: пресслужба НАТО
У 2023 році повітряні сили НАТО по всій Європі понад 300 разів підіймалися на перехоплення російських військових літаків, які наближалися до повітряного простору Альянсу, водночас більшість перехоплень відбувалися над Балтійським морем.
НАТО реалізує постійні місії з повітряного патрулювання, коли є ознаки того, що російські військові літаки непередбачувано наближаються до повітряного простору союзників.
Винищувачі НАТО несуть цілодобове чергування, готові піднятися на випадок підозрілих або неоголошених польотів поблизу повітряного простору наших союзників, — мовиться у повідомленні.
У НАТО додають, що російські літаки давно не передають транспондерний код, що вказує на їхнє місцезнаходження і висоту, не подають план польоту, й також не виходять на зв’язок з авіадиспетчерами.
У повідомленні додають, що переважна більшість зіткнень між літаками НАТО і російськими літаками були безпечними і професійними. Порушення російськими військовими літаками повітряного простору НАТО залишались рідкісними й нетривалими.
Після початку повномасштабної війни Росії проти України, НАТО суттєво посилив свою протиповітряну оборону на своєму східному фланзі, включно з більшою кількістю винищувачів, розвідувальних польотів і наземної протиповітряної оборони. Після неодноразових ударів РФ по українській інфраструктурі поблизу території НАТО союзники направили додаткові винищувачі в Румунію. У жовтні, після пошкодження підводних трубопроводів у Балтійському морі, Альянс направив додатковий потенціал у регіон. У 2023 році НАТО також провів найбільші в історії повітряні навчання, у яких понад 250 літаків тренувалися для колективної оборони Альянсу під час Air Defender 23.
- 9 вересня розпочалися масштабні навчання НАТО “Північний берег” із захисту Балтійського моря.
- У 2024 році НАТО планує залучити на військові навчання понад 40 тисяч військовослужбовців. Спільні тренування стануть найбільшими з часів Холодної війни.
- У НАТО заявили, що “моніторять ситуацію” в Польщі після того, як російська ракета, ймовірно, ненадовго увійшла в її повітряний простір.
- Протягом листопада-грудня 2023 року в Міністерстві оборони та Збройних силах України запроваджено ще сім стандартів НАТО.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.