Оборонці півдня знищили ще один польовий пункт боєпостачання росіян
Джерело: ОК “Південь”
У зоні відповідальності Сил оборони півдня ворог не припиняє спроб вибити українські підрозділи із позицій на лівобережжі.
Протягом доби ворог дещо збільшив кількість штурмових дій – до 19, але їх якість залишається сталою – безрезультатні. Зазнавши втрат, ворожі штурмовики у зменшеній кількості змушені були повернутися на вихідні позиції. А наші підрозділи й надалі утримують зайняті позиції та завдають окупантам значних втрат.
Наразі триває контрбатарейна боротьба, під час якої Сили оборони півдня завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, його вогневих позиціях і тилах.
Зокрема за минулу добу за результатами бойової роботи ЗСУ маємо підтвердження, що у ворога на лівому березі стало менше на:
- 17 окупантів;
- 20 гармат;
- розвідувальний БпЛА “Мерлін”;
- 2 ударних БпЛА “Ланцет”;
- 2 одиниці автобронетехніки.
Окрім того, оборонцям вдалося вполювати ще один польовий пункт боєпостачання ворога.
Зауважимо, в Україні триває 678-ма доба від початку повномасштабного російського вторгнення. За цей час, станом на 1 січня, ЗСУ ліквідували понад 360 тисяч російських військових.
- Уночі 2 січня окупанти випустили по Україні 35 ударних БпЛА. Всі було знищено.
- У Міністерстві закордонних справ прокоментували масовану атаку РФ на Україну 2 січня і закликали іноземних партнерів прискорити постачання Україні додаткових систем ППО, бойових дронів та далекобійних ракет.
- Протягом 2 січня війська РФ масовано атакували Україну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей збито.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував чергову масштабну ракетну атаку РФ по Україні.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.