Defense Express: РФ атакувала Київ ракетою Х-101, виготовленою наприкинці 2023 року
Джерело: Defense Express
Під час масованого обстрілу України 2 січня росіяни застосували ракету Х-101, виготовлену вже в четвертому кварталі 2023 року.
У виданні опублікували відповідне фото, яке отримали журналісти у своє розпорядження.
Зазначається, що це демонструє, що настільки тривала пауза в ракетних ударах була пов’язана саме з намаганням росіянами накопичити певний запас, необхідний для масштабної кампанії атаки.
Журналісти акцентують, що, зазвичай, на можливий час виготовлення крилатих ракет (КР) вказує десятизначний серійний номер, що наноситься на усі частини конструкції. Маркування також дозволяє дізнатись походження комплектуючих до КР, тому зокрема у січні 2023 року фіксувався специфічний спосіб “маскування” російських Х-101 – російські війська “болгаркою зрізали серійні номери”.
Одначе, наразі противник пішов хитрішим шляхом, і почав наносити на ракети такі серійні номери, щоб їх було складно дешифрувати. Наприклад, якщо поглянути на фото збитої російської Х-101, то перші шість цифр серійного номера – суцільна “абракадабра”.
“315” – так починаються серійні номери для ракет, виготовлених орієнтовно у 2023 році, а “263” – так починались серійні номери Х-101, виготовлених після 2020 році.
Тоді як “вказівка” на 4 квартал 2023 року як час виготовлення збитої Х-101, “зашита” у цифрі 9 (пояснюється: від сьомої цифри в серійному номері потрібно відняти “5”, і так отримується номер кварталу, в якому виготовлена ракета).
Зауважується, що до таких хитрощів ворог очевидно вдається, аби максимально приховувати можливе походження комплектуючих.
Те, що росіяни застосували Х-101, виготовлену в 4 кварталі 2023 року, аж ніяк не означає, що ракетний арсенал в РФ наразі вичерпується. Але може демонструвати, що темп нинішнього виробництва – це буде один із параметрів, який впливатиме на інтервали між можливими наступними ударами РФ, — наголосили у виданні.
Зауважимо, протягом 2 січня війська РФ масовано атакували Україну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей збито. Противник застосував 135 засобів повітряного нападу: ракети різних типів та ударні БпЛА. Тоді як 29 грудня війська РФ здійснили наймасованішу повітряну атаку по Україні, випустивши загалом 158 повітряних цілей. Більшість із них вдалось збити.
Окрім того, уночі 2 січня окупанти випустили по Україні 35 ударних БпЛА. Всі було знищено.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував чергову масштабну ракетну атаку РФ по Україні.
- Президент Литви Ґітанас Науседа прокоментував сьогоднішню масовану атаку РФ на Україну й зазначив, що Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони.
- Широкомасштабна ракетна атака Росії на Україну 2 січня коштувала приблизно 620 мільйонів доларів.
- 2 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський зауважив результати роботи Сил протиповітряної оборони за час масованих ракетних обстрілів з боку РФ, наголосивши, що ще жодна країна не переживала схожих атак.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.