В Україні запустили платформу, завдяки якій кожен українець самостійно може зібрати дрон

Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram

В Україні запустили платформу “Житомирський дрон”, за допомогою якої українці матимуть змогу самостійно збирати власні FPV-дрони для військових.

Для цього потрібно авторизуватися через “Дія.Підпис” на платформі “Житомирський дрон”, яку запустила Житомирська міська рада. Це майданчик, який об’єднує інженерів, постачальників, логістів та донаторів, щоб БпЛА стало ще більше.

Авторизація потрібна через “Дія.Підпис”, щоб лише українці мали доступ до платформи. Також при реєстрації ви автоматично отримуєте позивний, аби приховати особисті дані.

На ній можна пройти онлайн-навчання, вибрати дрон, який хочете зібрати, і передати його на тестування.

Якщо тестування успішне, дрон поїде на фронт, а ви зможете переглянути, як безпілотник відпрацював по російських цілях.

Також можна задонатити на дрони або стати постачальником запчастин, на платформі є необхідний перелік. Тобто інженери зможуть замовляти у вас деталі для своїх дронів.

Як зазначив очільник Мінцифри, це перша платформа в Україні, яка тестує, забезпечує логістику доставлення на передову та частково компенсує вартість дрона: якщо ви мешканець Житомирської громади, то можете отримати 6 тисяч гривень компенсації за зібраний дрон.

До проєкту можуть долучатися інші громади та міста — і також частково компенсувати своїм жителям вартість зібраного дрона, для цього на головній сторінці необхідно вибрати “Стати партнером проєкту”.

“FPV-дрони уже показали свою ефективність на фронті. “Пташки” допомагають прицільно знищувати ворога та зберігати життя наших військових. Долучайтеся до ініціативи й знищуйте ворога майже своїми руками”, – наголосив Михайло Федоров.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.