Аргентинські судмедексперти допомагають з ідентифікацією загиблих в Україні

Джерело: The Telegraph

Команда аргентинської групи судової антропології (EAAF), створена для з’ясування долі “зниклих безвісти” в Аргентині – жертв колишньої військової диктатури в країні – була направлена ​​в Україну, щоб допомогти з ідентифікацією загиблих.

Відомо, що майже два роки з початку вторгнення Росії та з 1000-кілометровою лінією фронту завдання ідентифікації загиблих в Україні є величезним.

Фото: The Telegraph

“Ми говоримо про сотні тіл, які прибувають до [українських] моргів щодня. І тіла все ще знаходяться на полях битв, їх ще не знайшли”, — сказала докторка Мерседес Саладо Пуерто, директорка EAAF.

Точна кількість зниклих безвісти в Україні залишається невідомою. 

“У кожному конфлікті замовчується кількість жертв. Це таємниця війни”, – сказала Саладо Пуерто.

EAAF було створено на хвилі кривавої військової диктатури в Аргентині 1976-1983 років, через яку загинуло приблизно 30 000 людей.

Фото: The Telegraph

Коли країна повернулася до демократії, команда студентів університету почала ідентифікувати тіла під керівництвом американського судового антрополога Клайда Сноу. Й досі знаходять кістки часів диктатури, а фрагменти черепів і хребців все ще збирають разом у лабораторії Буенос-Айреса.

Тепер аргентинці перенесли свій досвід в Україну, працюючи за програмою, створеною Міжнародним комітетом Червоного Хреста у 2015 році після вторгнення Росії в Крим.

Вони навчають місцевих військових, поліціянтів і криміналістів розкопкам і аналізу, а також допомагають створити механізми, необхідні для управління десятками тисяч тіл.

“Україна має великий потенціал, є фантастичні патологи, фантастичні генетики. Але – як і в усіх конфліктах – проблема стала більшою, ніж здатність її поглинати”, – сказала докторка Саладо Пуерто.

За межами ключових місць боїв, криміналістичні групи переглянуть супутникові фотографії та зміни в ґрунті та рослинності, які можуть вказувати на наявність поховання.

Фото: The Telegraph

Після виявлення тіл в Україні ідентифікація зазвичай включає збір передсмертних даних, таких як переломи та стоматологічні записи, збір біологічних зразків у членів родини та аналіз ДНК.

З метою пришвидшення ідентифікації та навчання українських спеціалістів програма також залучила експертів-криміналістів з усього світу, зокрема з Колумбії та Південної Африки.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…