Пішов у засвіти чемпіон світу з футболу Франц Бекенбауер

Джерело: Bild
7 січня помер відомий німецький футболіст та тренер Франц Бекенбауер. Йому було 78 років.
Новину про смерть “футбольного імператора” повідомили у спільній заяві члени його родини.
З глибоким сумом ми повідомляємо, що мій чоловік і наш батько, Франц Бекенбауер, мирно помер у сні вчора, в неділю, в оточенні своєї родини. Ми просимо вас сумувати у тиші та утримуватися від будь-яких питань, – зазначили у заяві.
Колишній спортсмен пережив сильне потрясіння через смерть сина Стефана у 2015 році. Відтоді Бекенбауер почав хворіти. Він переніс інфаркт, кілька операцій на серці. Згодом додалися хвороба Паркінсона та деменція.
Футболіст та коментатор Гарі Лінекер зазначив: “Імператор був найкрасивішим з усіх футболістів, який вигравав усе завдяки грації та чарівності”.
Коли Бекенбауера запитали, який період його життя був найкращим, він відповів у своєму останньому інтерв’ю Bild у вересні 2020 року, що це були часи його гри: “Взагалі без вагань. Це був найцікавіший і водночас найбезтурботніший час”.
Довідка. Франц Бекенбауер – німецький футболіст, згодом тренер та футбольний діяч. З 1994 — президент “Баварії”. Колишній ліберо та гравець середини поля. Чемпіон світу 1974, віцечемпіон 1966, 3-є місце 1970. Чемпіон Європи 1972, віцечемпіон 1976. Триразовий володар Кубка європейських чемпіонів, п’ятиразовий чемпіон Німеччини. Двічі – у 1972 і 1976 роках – здобував нагороду Золотий м’яч.
Міжнародна федерація футбольної історії та статистики поставила його на третє місце серед найсильніших футболістів XX сторіччя (кращими визнали тільки Пеле і Йогана Кройфа).
- 8 січня відійшов у вічність ексфутболіст юнацьких, молодіжної та Національної збірної України 42-річний Богдан Шершун.
- На російсько-українській війні загинула українська футзалістка Елеонора Мальцева. Спортсменці було 34 роки.
- У віці 89 років помер швейцарський автор мови програмування Pascal — Ніклаус Вірт. Він славився своїм внесенням у розвиток програмування та став автором таких важливих мов як Ейлер, Модула, Модула-2 та Оберон.
Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував військовий парад у Москві, зазначивши, що історична правда полягає в тому, що саме Росія, разом з нацистською Німеччиною, розпочала Другу світову війну, напавши на Польщу у 1939 році.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив, що Україна висилає двох угорських дипломатів у відповідь на дії Угорщини.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що з тимчасово окупованих територій України вдалося ще дев’ятьох дітей.
Японський OSINT-аналітик AS22 помітив, що російські війська розгортають на Далекому Сході макети систем протиповітряної оборони С-300/400, щоб замінити реальні підрозділи, передислоковані в європейську частину Росії, зберігаючи видимість присутності ППО в найвіддаленіших регіонах.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.