У російському полоні перебувають понад 25 українських журналістів – Юрчишин
Джерело: “Укрінформ”
У російському полоні перебувають понад 25 українських журналістів. Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова, народний депутат від фракції “Голос” Ярослав Юрчишин закликав максимально залучати міжнародну спільноту до звільнення журналістів та підготовити компонент про відповідальність за злочини проти свободи слова у Міжнародному кримінальному суді.
“Два великих блоки. Перше – це пошук механізмів активізації звільнення полонених журналістів. У нас понад 25 ваших колег зараз знаходяться у полоні, за останніми даними. Це не комбатанти, це журналісти, які виконували свою роботу, і, за цивілізованими правилами ведення війни, не мали б бути у полоні в принципі, але факт є фактом. Ми розуміємо, наскільки Росія нецивілізована і взагалі потоптала будь-які права людини”, – сказав він.
Він також висловив занепокоєння щодо зменшення кількості розслідувань злочинів проти журналістів на 80% у 2022 році та анонсував проведення слухань в комітеті щодо розслідування справ про перешкоджання журналістській діяльності.
Вже проведено комунікації з Міністерством внутрішніх справ, планується взаємодія з Національною поліцією та Генеральною прокуратурою. Також передбачено проведення слухань в комітеті щодо розслідування справ, пов’язаних із перешкоджанням журналістській діяльності. Зараз очікують на дані за 2023 рік для подальшого обговорення актуальної інформації.
- Командир бригади “Азов”, підполковник Денис “Редіс” Прокопенко зазначив, що під час найбільшого обміну полоненими з моменту повномасштабного вторгнення Росії, не повернули жодного бійця 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” НГУ.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.