Естонія припинить фінансування російськомовної освіти
Джерело: пресслужба парламенту Естонії
Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас повідомила, що уряд Естонії має намір перейти на “єдину естонськомовну систему освіти” й більше не буде виділяти кошти на підтримку російськомовних шкіл.
“У Конституції написано: державна мова Естонії – естонська, і кожен має право навчатися естонською мовою”, – сказала Каллас, додавши, що Естонія не має бажання “русифікувати” дітей держави.
Прем’єр-міністерка зазначила, що цей крок спрямований на те, щоб заохотити більше людей спілкуватися естонською мовою та забезпечити, щоб усі естонці стали частиною “єдиного інформаційного простору”.
Естонія почала перехід до єдиної естономовної системи освіти в грудні 2022 року, після введення в дію нового законопроєкту, спрямованого на скорочення кількості шкіл у країні з навчанням переважно російською мовою.
Згідно із законопроєктом, повний перехід буде завершено до 2033 року.
- Президент Естонії Алар Каріс оголосив про надання допомоги Україні в розмірі 1,2 млрд євро до 2027 року з метою покращення її озброєння.
- Уряд Естонії підтримав пропозицію міністра оборони Ханно Певкур стосовно довгострокової військової допомоги та широкого пакету військової підтримки Україні для захисту від російської агресії. Допомога на 80 млн євро, зокрема міститиме протитанкові ракети Javelin, судна та “інше вкрай необхідне обладнання”.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).