Адміністрація Байдена розробляє план тривалої військової кампанії проти хуситів – WP

Джерело: The Washington Post

Адміністрація президента США Джо Байдена займається розробкою плану тривалої військової кампанії проти єменських хуситів після того, як серія завданих ударів не змогла зупинити напади угруповання на іноземні судна в Червоному морі.

За даними видання, Білий дім зібрав високопосадовців для обговорення варіантів подальших дій адміністрації Байдена у відповідь на дії підтримуваного Іраном руху.

Тоді як хусити розглядають свою кампанію, що включає понад 30 ракетних та безпілотних атак на комерційні та морські судна з листопада, як засіб тиску на Ізраїль.

За словами представників адміністрації, які говорили на умовах анонімності, стратегія в Ємені покликана підірвати військовий потенціал хуситів, щоб обмежити їхню здатність здійснювати напади на судна в Червоному морі та Аденській затоці або, щонайменше, забезпечити достатній стримувальний чинник, щоб судноплавні компанії, які уникають ризику, відновили відправлення суден водними шляхами регіону.

“Ми чітко усвідомлюємо, хто такі хусити, та який їхній світогляд. Тому ми не впевнені, що вони негайно припинять свої дії, але ми, безперечно, намагаємося послабити та знищити їхній потенціал”, – прокоментував американський високопосадовець.

Зазначається, що американська відповідь, що швидко розширюється, також ризикує втягнути Байдена у ще одну нестабільну кампанію в регіоні, який уже не раз підводив американських військових, що може підірвати його спробу переспрямувати зовнішню політику США на РФ та Китай.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

Глава Польщі Анджей Дуда міг вплинути на позицію колишнього президента США Дональда Трампа стосовно допомоги Україні, повідомив його литовський колега Гітанас Науседа.

У колі найіменитіших українських художників, меценатів, журналістів та відвідувачів в Art Ukraine Gallery відсвяткувала свій перший день народження. 

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.