Афганську спортсменку дискваліфікували з Олімпіади за напис «Волю афганським жінкам»
Джерело: CNN
Спортсменку-біженку Маніжу Талаш дискваліфікували зі змагань з брейк-дансу на Олімпійських іграх за накидку з написом “Free Afghan Women”.
21-річна дівчина, яка втекла з Афганістану після того, як Талібан почав захоплювати владу в 2021 році, зараз живе в Іспанії і представляє команду біженців на іграх як бі-гьорл (танцівниця брейк-дансу).
Талаш одягла під джемпер блакитну накидку, на якій були написані слова “Free Afghan Women” (“Волю афганським жінкам”).

Джерело: Ezra Shaw/Getty Images
Пізніше в п’ятницю Всесвітня федерація танцювального спорту, яка керує цим видом спорту, опублікувала заяву, в якій говориться: “Бі-гьорл Талаш була дискваліфікована за демонстрацію політичного гасла на своєму вбранні під час відбіркового батлу”.
Під правлінням талібів Афганістан став найрепресивнішою країною для жінок, згідно з ООН. Таліби закрили школи для дівчат, заборонили університети для жінок, обмежили їхні подорожі без чоловічого супроводу та відвідування громадських місць.
Талаш стала однією з 37 спортсменів, які представляють Олімпійську збірну біженців у Парижі, і пишається цим.
- Афганська легкоатлетка Кімія Юсуфі під час забігу на Олімпіаді у Парижі продемонструвала надпис “Освіта. Спорт. Наші права”, закликаючи світ звернути увагу пригноблення жінок в Афганістані після приходу до влади талібів.
Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.
Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.