Афганську спортсменку дискваліфікували з Олімпіади за напис «Волю афганським жінкам»
Джерело: CNN
Спортсменку-біженку Маніжу Талаш дискваліфікували зі змагань з брейк-дансу на Олімпійських іграх за накидку з написом “Free Afghan Women”.
21-річна дівчина, яка втекла з Афганістану після того, як Талібан почав захоплювати владу в 2021 році, зараз живе в Іспанії і представляє команду біженців на іграх як бі-гьорл (танцівниця брейк-дансу).
Талаш одягла під джемпер блакитну накидку, на якій були написані слова “Free Afghan Women” (“Волю афганським жінкам”).

Джерело: Ezra Shaw/Getty Images
Пізніше в п’ятницю Всесвітня федерація танцювального спорту, яка керує цим видом спорту, опублікувала заяву, в якій говориться: “Бі-гьорл Талаш була дискваліфікована за демонстрацію політичного гасла на своєму вбранні під час відбіркового батлу”.
Під правлінням талібів Афганістан став найрепресивнішою країною для жінок, згідно з ООН. Таліби закрили школи для дівчат, заборонили університети для жінок, обмежили їхні подорожі без чоловічого супроводу та відвідування громадських місць.
Талаш стала однією з 37 спортсменів, які представляють Олімпійську збірну біженців у Парижі, і пишається цим.
- Афганська легкоатлетка Кімія Юсуфі під час забігу на Олімпіаді у Парижі продемонструвала надпис “Освіта. Спорт. Наші права”, закликаючи світ звернути увагу пригноблення жінок в Афганістані після приходу до влади талібів.
В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.
Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.
У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.
У Великій Британії щонайменше 13 співробітників поштової служби покінчили з життям через скандал, у межах якого тисячі працівників були незаконно притягнені до відповідальності за крадіжки та інші злочини.
Під ранок 11 липня російські окупанти атакували Харків “шахедами”. Постраждало дев’ятеро осіб.