Афганську спортсменку дискваліфікували з Олімпіади за напис «Волю афганським жінкам»
Джерело: CNN
Спортсменку-біженку Маніжу Талаш дискваліфікували зі змагань з брейк-дансу на Олімпійських іграх за накидку з написом “Free Afghan Women”.
21-річна дівчина, яка втекла з Афганістану після того, як Талібан почав захоплювати владу в 2021 році, зараз живе в Іспанії і представляє команду біженців на іграх як бі-гьорл (танцівниця брейк-дансу).
Талаш одягла під джемпер блакитну накидку, на якій були написані слова “Free Afghan Women” (“Волю афганським жінкам”).

Джерело: Ezra Shaw/Getty Images
Пізніше в п’ятницю Всесвітня федерація танцювального спорту, яка керує цим видом спорту, опублікувала заяву, в якій говориться: “Бі-гьорл Талаш була дискваліфікована за демонстрацію політичного гасла на своєму вбранні під час відбіркового батлу”.
Під правлінням талібів Афганістан став найрепресивнішою країною для жінок, згідно з ООН. Таліби закрили школи для дівчат, заборонили університети для жінок, обмежили їхні подорожі без чоловічого супроводу та відвідування громадських місць.
Талаш стала однією з 37 спортсменів, які представляють Олімпійську збірну біженців у Парижі, і пишається цим.
- Афганська легкоатлетка Кімія Юсуфі під час забігу на Олімпіаді у Парижі продемонструвала надпис “Освіта. Спорт. Наші права”, закликаючи світ звернути увагу пригноблення жінок в Афганістані після приходу до влади талібів.
Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.
Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.
Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.
Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.
Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).