Африканська Джибуті залучила ГМО-комарів для боротьби зі смертельною хвилею малярії
Джерело: CNN
У Джибуті, країні на сході Африки, випустили комарів, створених за допомогою генної інженерії (ГМО). Країна у такий спосіб прагне боротися зі сплеском малярії, викликаним інвазивним видом комарів.
Ця ініціатива розпочалася, коли Джибуті зазнала різкого зростання випадків малярії: з 27 випадків у 2012 році до понад 70 000 за останні роки, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Цей сплеск викликаний Anopheles stephensi, інвазивним азійським видом комарів, які переносять цю хворобу.
Anopheles stephensi також виявляли в Ефіопії та Сомалі, що становить значну загрозу для регіону.
Цей вид комарів процвітає у міському середовищі, що погіршує проблему малярії для міського населення Джибуті.
Генетична технологія Oxitec, використана для створення комарів, спрямована на самок комарів, які, в основному, відповідають за передачу малярії. Ця техніка полягає в тому, що генетично модифікованих самців комарів випускають у дике середовище, де вони спаровуються з самками. Введений ген заважає нащадкам самок дожити до дорослого віку, що зменшує популяцію комарів, які переносять малярію.
Генетичну технологію Oxitec вже успішно використано для зниження популяцій інших комарів, які поширюють інші вірусні захворювання, такі як лихоманка денге, в інших частинах світу.
Цю ідею випробували і в Буркіна-Фасо, де комарі, випущені відповідно до схожої програми, виявилися менш рухливими і мали нижчий рівень виживання.
- Міжнародна команда вчених оприлюднила результати кількадесятилітнього дослідження біорізноманіття на гірському архіпелазі Південно-Східної Африки (SEAMA), що простягається від північного Мозамбіку до гори Муландже в Малаві.
Ієромонах Макарій з Іваново-Вознесенської єпархії Російської православної церкви заявив, що освячення балістичних ракет не суперечить “принципам християнства”, якщо ці ракети “приносять користь людям”.
Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Григорій Іщенко оцінив, що Чорнобильська зона відчуження буде придатною для життя не менш ніж через 20 тисяч років.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 травня. Від початку цієї доби відбулося 201 бойове зіткнення.
Кабінет Міністрів затвердив положення про діяльність державного агентства ПлейСіті, а саме те, як воно працюватиме та чим займатиметься.
Блогерка із Дніпра Анна Алхім вкотре опинилася у центрі скандалу. Цього разу через зневажливу реакцію на українську пісню під час вечірки в блогерки Стасі Макєєвої. Українські ветерани розкритикували Алхім за поведінку під час повномасштабної війни.