Африканська Джибуті залучила ГМО-комарів для боротьби зі смертельною хвилею малярії

Джерело: CNN

У Джибуті, країні на сході Африки, випустили комарів, створених за допомогою генної інженерії (ГМО). Країна у такий спосіб прагне боротися зі сплеском малярії, викликаним інвазивним видом комарів.

Ця ініціатива розпочалася, коли Джибуті зазнала різкого зростання випадків малярії: з 27 випадків у 2012 році до понад 70 000 за останні роки, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Цей сплеск викликаний Anopheles stephensi, інвазивним азійським видом комарів, які переносять цю хворобу.

Anopheles stephensi також виявляли в Ефіопії та Сомалі, що становить значну загрозу для регіону.

Цей вид комарів процвітає у міському середовищі, що погіршує проблему малярії для міського населення Джибуті.

Генетична технологія Oxitec, використана для створення комарів, спрямована на самок комарів, які, в основному, відповідають за передачу малярії. Ця техніка полягає в тому, що генетично модифікованих самців комарів випускають у дике середовище, де вони спаровуються з самками. Введений ген заважає нащадкам самок дожити до дорослого віку, що зменшує популяцію комарів, які переносять малярію.

Генетичну технологію Oxitec вже успішно використано для зниження популяцій інших комарів, які поширюють інші вірусні захворювання, такі як лихоманка денге, в інших частинах світу.

Цю ідею випробували і в Буркіна-Фасо, де комарі, випущені відповідно до схожої програми, виявилися менш рухливими і мали нижчий рівень виживання.

В РФ завербовані на війну засуджені починають повертатися додому. Експерти припускають, що після війни проти України на Росію очікує різкий стрибок злочинності, що може коштувати країні до 0,6% ВВП або близько 1 трлн рублів.

Міністр закордонних справ В’єтнаму Буй Тхань Сон під час зустрічі з помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелем Крітенбрінком, заявив, що В’єтнам вважає США “стратегічно важливим партнером” та планує зміцнювати партнерські відносини з Білим домом для “сприяння розвитку Всеосяжного стратегічного партнерства”.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан високо оцінив плани канцлера Олафа Шольца дослідити питання надання притулку у країнах за межами ЄС. Орбан зазначив, що вітає позицію Шольца у пошуку виходу з міграційної кризи.

23 червня президент Володимир Зеленський повідомив, що 25 червня урядова делегація України перебуватиме у Брюсселі для фактичного початку перемовин щодо вступу.

До літніх Олімпійських ігор у Парижі 2024 року залишився лише місяць, але все ще точаться неприємні суперечки щодо одного з місць, яке стане центром подій, — річки Сени. Після свідчень про високий рівень бактерій у каналізаційних і стічних водах, жителі столиці, котрим набридло забруднення річки, погрожують влаштувати масову дефекацію на знак протесту.