Африканська Джибуті залучила ГМО-комарів для боротьби зі смертельною хвилею малярії
Джерело: CNN
У Джибуті, країні на сході Африки, випустили комарів, створених за допомогою генної інженерії (ГМО). Країна у такий спосіб прагне боротися зі сплеском малярії, викликаним інвазивним видом комарів.
Ця ініціатива розпочалася, коли Джибуті зазнала різкого зростання випадків малярії: з 27 випадків у 2012 році до понад 70 000 за останні роки, за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Цей сплеск викликаний Anopheles stephensi, інвазивним азійським видом комарів, які переносять цю хворобу.
Anopheles stephensi також виявляли в Ефіопії та Сомалі, що становить значну загрозу для регіону.
Цей вид комарів процвітає у міському середовищі, що погіршує проблему малярії для міського населення Джибуті.
Генетична технологія Oxitec, використана для створення комарів, спрямована на самок комарів, які, в основному, відповідають за передачу малярії. Ця техніка полягає в тому, що генетично модифікованих самців комарів випускають у дике середовище, де вони спаровуються з самками. Введений ген заважає нащадкам самок дожити до дорослого віку, що зменшує популяцію комарів, які переносять малярію.
Генетичну технологію Oxitec вже успішно використано для зниження популяцій інших комарів, які поширюють інші вірусні захворювання, такі як лихоманка денге, в інших частинах світу.
Цю ідею випробували і в Буркіна-Фасо, де комарі, випущені відповідно до схожої програми, виявилися менш рухливими і мали нижчий рівень виживання.
- Міжнародна команда вчених оприлюднила результати кількадесятилітнього дослідження біорізноманіття на гірському архіпелазі Південно-Східної Африки (SEAMA), що простягається від північного Мозамбіку до гори Муландже в Малаві.
У середу, 3 липня, погоду в Україні формуватиме зона підвищеного тиску. Це означає, що хмар буде менше, сонця більше, а температура – вища, особливо у західних та південних регіонах.
3 липня відзначають Всесвітній день без поліетиленових пакетів. За церковним календарем сьогодні день пам’яті святого мученика Якинта.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.