Айсберг завдовжки 72 км протаранив острів Кларенс

Джерело: Scitech Daily

У 2021 році супутники Національного льодового центру США зафіксували зіткнення айсберга D-28 та шельфового льодовика Борхгревінка поблизу Землі Королеви Мод у Східній Антарктиді. Внаслідок чого утворився новий айсберг, D-30. Проте він фактично відразу розколовся, утворивши нову брилу, названу D-30A.

Через два роки дрифту океаном айсберг завдовжки 72 кілометри і шириною 20 кілометрів врізався в набагато дрібніший острів Кларенс.

Як розповіли у виданні, спутник NASA Aqua зробив знімок айсбергу D-30A біля острова Кларенс 6 вересня. Він отримав зображення за допомогою датчика MODIS. Інші знімки демонструють, як айсберг наближається до острова наприкінці серпня, натикається на його південно-західне узбережжя, а потім обертається навколо нього у перші тижні вересня. До кінця місяця айсберг відійшов від нього і почав рух на північ.

“Ймовірно, він не “прикріпився”, тому що східна сторона острова Кларенс має доволі стрімкий обрив з доволі глибокою водою, щоб дозволити айсбергу пройти наскрізь”, – пояснив Крістофер Шуман з Університету Меріленда, гляціолог із Центру космічних польотів імені Годдарда NASA.

Зазначено, що зіткнення такого великого айсберга з маленьким островом може спричинити низку наслідків – як позитивних, так і негативних – для місцевої дикої природи та екосистеми. До прикладу, багата на залізо тала вода айсбергів може допомогти удобрити океанську воду і стимулювати корисне цвітіння фітопланктону.

Натомість, великий айсберг, розташований біля берега невеликого острова, може завадити пінгвінам добувати їжу. На острові Кларенс мешкає понад 100 тисяч пар антарктичних пінгвінів, що розмножуються.

За словами науковців, зіткнення сталося у відповідний час, оскільки пінгвіни, які розмножуються тут, не встигли повернутися до колонії. Якби це сталося у грудні, наслідки для пінгвінів були б негативними.

28 травня слідчий суддя ВАКС застосував до ексзаступника керівника Офісу Президента України запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 мільйонів гривень.

У Сінгапурі до 20 днів ув’язнення засудили 31-річного чоловіка, який недбало ставився до 43 котів у порожній квартирі.

Україна також може використати західну зброю для нападу на російські позиції в Росії, звідки атакують країну, спільно заявили канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон 28 травня.

За даними NASA, північне сяйво в небі над Північною Америкою та Європою у травні, ймовірно, було найсильнішим за останні століття.

28 травня прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кроо на спільній пресконференції з президентом Володимиром Зеленським, зазначив, що усе озброєння, які постачає Україні Брюссель, має бути використане українськими військовими на своїй території.