Айсберг завдовжки 72 км протаранив острів Кларенс

Джерело: Scitech Daily
У 2021 році супутники Національного льодового центру США зафіксували зіткнення айсберга D-28 та шельфового льодовика Борхгревінка поблизу Землі Королеви Мод у Східній Антарктиді. Внаслідок чого утворився новий айсберг, D-30. Проте він фактично відразу розколовся, утворивши нову брилу, названу D-30A.
Через два роки дрифту океаном айсберг завдовжки 72 кілометри і шириною 20 кілометрів врізався в набагато дрібніший острів Кларенс.
Як розповіли у виданні, спутник NASA Aqua зробив знімок айсбергу D-30A біля острова Кларенс 6 вересня. Він отримав зображення за допомогою датчика MODIS. Інші знімки демонструють, як айсберг наближається до острова наприкінці серпня, натикається на його південно-західне узбережжя, а потім обертається навколо нього у перші тижні вересня. До кінця місяця айсберг відійшов від нього і почав рух на північ.
“Ймовірно, він не “прикріпився”, тому що східна сторона острова Кларенс має доволі стрімкий обрив з доволі глибокою водою, щоб дозволити айсбергу пройти наскрізь”, – пояснив Крістофер Шуман з Університету Меріленда, гляціолог із Центру космічних польотів імені Годдарда NASA.
Зазначено, що зіткнення такого великого айсберга з маленьким островом може спричинити низку наслідків – як позитивних, так і негативних – для місцевої дикої природи та екосистеми. До прикладу, багата на залізо тала вода айсбергів може допомогти удобрити океанську воду і стимулювати корисне цвітіння фітопланктону.
Натомість, великий айсберг, розташований біля берега невеликого острова, може завадити пінгвінам добувати їжу. На острові Кларенс мешкає понад 100 тисяч пар антарктичних пінгвінів, що розмножуються.
За словами науковців, зіткнення сталося у відповідний час, оскільки пінгвіни, які розмножуються тут, не встигли повернутися до колонії. Якби це сталося у грудні, наслідки для пінгвінів були б негативними.
- В Антарктиді – через глобальне потепління і рекордно низький рівень льоду – загинули тисячі пташенят імператорських пінгвінів.
Глава зовнішньополітичної служби Європейського Союзу Кая Каллас заявила, що Росія вже становить загрозу для ЄС.
Представник Головного управління розвідки МО України Андрій Черняк заявив, що Росія активізує діяльність в Арктиці, розширюючи військову присутність і створюючи плацдарм для подальшої ресурсної експансії.
Після кількох місяців переговорів “сам з собою” (оскільки іранська влада явно не збиралась ні про що домовлятися) Трамп з головою поринув у новий сценічний образ – такого собі варлорда, який показово готується до масштабної повітряної кампанії та вимагає БЕЗУМОВНОЇ КАПІТУЛЯЦІЇ, передчуваючи “маленьку переможну війну”.
Стало відомо ім’я чоловіка, який загинув унаслідок атаки РФ по багатоповерхівці Києва 17 червня. Його батьки увесь день чекали біля зруйнованого будинку, сподіваючись на порятунок сина.
СБУ затримала ще одну агентку російської воєнної розвідки (більш відому як ГРУ) у Харкові. Зловмисниця коригувала ракетно-бомбові удари агресора та чекала на окупацію регіону.