Акції Meta та Amazon зросли на $279 млрд – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Ціни на акції Meta та Amazon зросли на загальну суму в 279 мільярдів доларів США, після того як обидві компанії провели скорочення персоналу та отримали високі прибутки.

За даними інформагентства, Meta й Amazon повідомили про кращі, аніж прогнозувалося, прибутки, що спричинило стрімке зростання цін на акції на загальну суму в 279 мільярдів доларів США на передринкових торгах.

Зокрема прибутки зросли завдяки десяткам тисяч скорочень робочих місць, починаючи з 2022 року, а також високим обсягам продажів, які перевершили оцінки аналітиків.

Meta, яка торік скоротила чисельність персоналу на 22%, опублікувала плани щодо викупу акцій на 50 мільярдів доларів і оголосила про свої перші квартальні дивіденди.

За даними видання, власник Meta Марк Цукерберг отримає близько 700 мільйонів доларів США на рік від своїх перших дивідендів.

Тоді як Amazon продемонструвала найкраще зростання онлайн-продажів з початку пандемії COVID-19, цьому сприяла швидша доставка товарів.

Окрім цього, компанія, яка ініціювала свій найбільший раунд скорочень робочих місць, починаючи з 2022 року, який стосувався 35 000 людей торік, оголосила про плани ліквідувати більше посад у Prime Video, студіях та бізнесах, пов’язаних з прямими трансляціями Twitch.

Як пояснили в ЗМІ, результати зазначених дій призвели до зростання акцій Meta на 17% на передринкових торгах перед відкриттям бірж у Нью-Йорку, та до зростання акцій Amazon на 7%.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.