Alaska Airlines зупинила польоти Boeing 737 MAX 9 після аварії на одному з літаків

Джерело: Reuters
Авіакомпанія Alaska Airlines тимчасово зупинить польоти на 65 літаках Boeing 737 MAX 9 після того, як в п’ятницю, 5 січня, в США лайнер з пасажирами був змушений здійснити екстрену посадку через розрив панелі салону.
Як розповіли в агентстві, рейс під номером 1282, що прямував до Онтаріо в Каліфорнії, зазнав аварії невдовзі після вильоту і приземлився в Портленді, штат Орегон із 171 пасажиром і шістьма членами екіпажу на борту.
За даними видання, під час польоту літак досяг максимальної висоти майже 4876 метрів.
Представник Національної ради з безпеки на транспорті США заявив, що вони розслідують інцидент з розгерметизацією.
Згідно з фотографіями, оприлюдненими в мережі, у літака відокремилася панель, яка може бути використана для задніх дверей виходу в середині салону, пояснили аналітики з питань безпеки.
Водночас дописи в соціальних мережах показали, що в літаку відсутнє вікно і частина бічної стіни, а також розгорнуті кисневі маски.
За даними FAA, новий літак MAX 9 був доставлений авіакомпанії Alaska Airlines наприкінці жовтня і сертифікований на початку листопада.
Зазначається, що MAX 9 має задні двері салону за крилами, які можуть бути активовані при щільній конфігурації сидінь, щоб відповідати вимогам евакуації. Однак на літаках Alaska Airlines ці двері постійно “заглушені” або деактивовані.
За словами генерального директора компанії Alaska Airlines Бена Мінікуччі, літак тільки повернувся в експлуатацію після технічного обслуговування і перевірок безпеки.
- Поліція штату Юта (США) розслідує смерть чоловіка, який ввечері в понеділок, 1 січня, заліз у двигун літака Delta Air Lines на землі в міжнародному аеропорту Солт-Лейк-Сіті.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.