Амбасадорка Греції покинула церемонію інавгурації нової президентки Північної Македонії
Джерело: Ekathimerini
Нова президентка Північної Македонії Гордана Силяновська-Давкова під час складання присяги назвала країну просто “Македонією”, що викликало протест з боку пані посла Греції.
Через те, що на церемонії у парламенті Силяновська-Давкова вжила не офіційну назву “Північна Македонія”, амбасадорка Греції Софія Філіппіда на знак протесту пішла з інавгурації.
Згодом Міністерство закордонних справ Греції оприлюднило заяву, в якій йшлося, що дії нової президентки Північної Македонії порушили угоду між країнами і поставили під загрозу як двосторонні відносини, так і перспективи балканської країни приєднатися до ЄС.
Зауважимо, що суперечка між Грецією і колишньою югославською республікою щодо назви останньої тривав із 1991 року, коли балканська країна проголосила незалежність і взяла собі назву Республіка Македонія. Афіни стверджували, що назва “Македонія” може спричинити територіальні претензії щодо однойменного грецького регіону, що межує з колишньою югославською республікою, тому греки наполягали на зміні назви країни-сусіда.
У 2018 році Афіни та Скоп’є домовилися про те, що КЮРМ буде перейменована на Республіку Північна Македонія.
12 лютого 2019 року Македонія повідомила, що змінила свою назву на Північну Македонію, як передбачає угода з Грецією.
Після цього Греція зняла свої заперечення проти приєднання Північної Македонії до НАТО та подання заявки країни на членство в Європейському Союзі.
- Десятки демонстрантів зібралися біля Палацу миру в Гаазі у Нідерландах на знак протесту проти інавгурації Володимира Путіна.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.
У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.
Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.
Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.